بازی

همه چیز در مورد بازی ها...

نقد و بررسی Need for Speed Shift

 

نقد و بررسی بازی   Need For Speed : Shift   کاری از سیمز47

اسم بازی

Need For Speed : Shift

سازنده

Slightly Mad Studios

انتشار دهنده

                EA GAMES

پلتفورمها

Xbox360,PS3,PC,PSP

سبک بازی

رسینگ...

درحه ی سختی

متوسط

مدت زمان تسلط بر بازی

15 دقیقه

متور گرافیکی

نا مشخص

درجه ی سنی مورد نیاز

10+

نقد برای پلتفورم های ؟

Xbox360,ps3

تاریخ انتشار

1388-06-25

نمره ی سیمز47 به بازی: 8/10

برای اطلاعات بیشتر به آخر نقد مراجعه کنید ...

منبع اصلی= www.sims47.ir / قوانین استفاده از مطالب سیمز47

 

مقدمه ای قدیمی!

کمتر گیمری وجود دارد که با نام NFS آشنا نباشد بازی که حتما یک نسخه ی آن را انجام داده اید خاطره ای که از 17 سال قبل با ماست ، NFS یک بازی معمولی نیست این بازی برای اولین بار بود که در سبک بازیهای کامپیوتری تحول عظیمی ایجاد کرد شاید تا بحال از خودتان هم پرسیده باشید اولین بازی به سبک رسینگ چه بوده؟! اولین سبک از بازیهای رسینگ را NFS به وجود آورد که خلاقیت های زیادی در دنیای بازها به وجود آورد شاید بسیاری سری اول این بازی فروش خوبی نداشت ولی بعد از منتشر شدن این بازی در سری های بعدی بسیار مخاطبان زیادی از سراسر جهان پیدا کرد ، NFS تا با شرکت EA راه خود را شروع کرده بود و هنوز تا رسیدن به هدف اصلی خود راه های زیادی را در پیش دارد، شاید شما حد عقل یک نسخه ی بسیار زیبا از این بازی را انجام داده باشید، در بین ما ایرانی ها هم این بازی از احترام بسیار زیادی برخوردار است هیچ گیمری وجود ندارند که نا بحال نام NFS را یا حد عقل یک نسخه  از چندین نسخه ی منتشر شده را بازی نکرده باشد؛ این بازی در ایران هم همانند نسخه  های قبل طرفدارات بسیار زیادی دارد ...

احتیاج به سرعت!

چند وقتی است که بعد از نسخه ی undercover سری جدیدی به نام  NFS:Shift منتشر شده است بازی که مدت ها انتظار آن را میکشیدم و هر کدام نقشه های زیادی برای این بازی داشتیم ، undercover شاید ضعیف تر از این بازی عمل کرده ولی اگر بخواهیم این دو را با هم مقایسه و بررسی کنیم مسلما NFS: Sift پیشرفت بهتری نسبت به سری قبل خود داشته به خصوص در بعضی از مواردی که ضعف های undercover به حساب می آمد ولی در سری جدید کاملا بر طرف شده است، سری جدید NFS از نظر بسیاری از سایت های خارجی شاید ادامه ای از همان روش های سری قبل باشد و بیشتر سایت های زیاد بر این سری ابراز خورد سندی نکردند و حتی مقایسه ای با سری  قبلی داشته اند باید مطمئن شد ، شاید بعضی از سایت های خارجی همانند گیم اسپات کمی بد در مورد بازیها تصمیم بگیرد! بازیها همیشه باید با دقت برسی شوند ، بعضی از منتقدان بر این عقیده هستند که هنوز سری های NFS به خوبی نقش خود را در این سبک نشان نداده اند چرا که بازیهایی آمده اند تا رقیب سر سختی برای NFS باشند! ، همه چیز آماده خواهد بود تا حس یک رانندگی عالی را داشته باشد ، آخرین مصاحبه ای که یکی از سایت های خارجی با یکی از سازندگان اصلی شرکت بازی سازی Slightly Mad Studios شده بود افزود : ما اگر هر چقدر هم بازی NFS را بسازیم ولی از خط اصلی خارج نخواهیم شد چرا که این بازی با همین تفاوت های به وجود آمد ، شاید مخاطبان ما انتظارات فراوانی از این بازی دارند اما انجام دادن همه ی آنها برای بازی که ریشه ی فراوان دارد اصلا امکان پذیر نیست!

شاید این منصفانه نباشد تمام آرمان های بازی را فدای خصوصیات و امکاناتی که به شدت بر روی بازی تاثیر منفی بگذارد کنیم! ولی این باز NFS با تجربه های جدید پا در میان مخاطبان خود گذاشته تا هر کدام را به نحوی خوشحال کنند ، دو گروه کاملا متفاوت عقیده های مختلفی دارند که شاید اگر بخواهیم در مورد هر دوی آنها حرف بزنیم کمی گمراه کننده باشد حالا به نقد و بررسی بازی میپردازیم ...

داستان :

نگاهی به سری گذشته:  در سری قبل شما یک افسر پلیس مامور مخفی بوده اید که در رانندگی مهارت بسیار زیادی داشتید برای همین هم مافوق شما دستور میدهد در مورد اتومبیل هایی که جدیداً دزدیده شده است و قیمت بسیار بالایی هم دارند تحقیقات گسترده ای انجام دهد تا بتوان عاملان این کار را شناسایی کند معمولا باند بسیار بزرگی بوده اند ، حال شما به صورت یک راننده وارد باند خلاف کاران میشود تا از آنها اطلاعاتی کسب کنید و حالا وارد ماجراهای جدید میشوید که در Need For Speed : undercover  شما را رها نخواهد کرد چرا که در طول داستان به چیزهای جالبی بر خواهید خورد که میتواند مسیر تان را عوض کند شاید داستان های NFS:Shift و NFS: UC با هم بسیار فرق داشته باشند این موضوع فقط برای این مثال زده شد تا متوجه شوید که چقدر این دو سری که پست سر هم منتشر شده اند با یک دیگر فقط دارند!  چرا که بسیاری از کسانی بوده اند که با دیدن سری های قبل و ضعیف کار شدن بر روی آنها دیگر از ادامه ی سری جدید غافل شده اند آنهایی که واقعاً یکی از طرفداران سری NSF هستند هیچ وقت در هیچ شرایطی این بازی را تنها نخواهند گذاشت چرا که این بازی آنها را به یاد خاطرات گذشته خواهند انداخت زمانی این خاطرات لذت بخش تر میشوند که این سری را در کنار یک دوست ، دوست داشتنی بازی کنید.

فقط برای نفر اول شدن ، فقط!!

این بار قهرمان داستان ما میخواهد برای اول شدن در تمامی مسابقات پا در میان این سری بگذارد ، چرا که این بار دیگر برای چیزی که به شما  تعلق ندارد در این رقابت نخواهید جنگید! داستان ما بازگوی راننده ای است که میخواهد از راه اول شدن در مسابقات پول به دست آورد و به گردن گلف تان این کار رقابت کند! رقابتی خطرناک که در پیست های آسفالت شروع خواهند شد حال اینجاست که میتوان گفت احتیاج به سرعت داریم! همان طور که گفتن قهرمان ما میخواهد با کله کنده های مسابقات اتومبیل رانی در بیفتد و آنها هم دل خوشی از اینکه کسی مزاحم شان شود و یا برای آنها مشکلی ایجاد کند را ندارند!! و شاید با کارهایی که انجام میدهند خودشان همیشه قهرمان این مسابقات باشند! شما به صورت کاملا قانونی وارد مسابقات بسیار بزرگی شده اید که در آن رانندگان بسیار حرفه ای قرار خواهند داشت ، بازی این باز نسبت به قبل لذت بیشتر دارد شاید در سری قبل شما با یک سری از دمو های بحال روبرو شده باشد ولی همیشه به دنبال چیزی در دمو ها بودید ولی متاسفانه از این خبر ها نبود!! حالا شما میخواهید با این کله کنده ها در بیفتد و خود هم از عواقب ان آگاه هستید خود بازی کنید و آخر آن را ببینید ...!

Need For Speed : Shift  با چیزهای جدید پا در میدان گذاشته احساس میکنیم  Slightly Mad Studios   از هر لحاظ که فکرش را میکنیم بسیار بهتر شده  سازندگان ایده های بسیار جالبی را در پیش گرفته اند اما همان طور که حرف هایی هم در بالا گفته شد عده ای بر این اعتقاد دارند NFS به جزء یک پیشرفت معمولی و تغییرات چیز دیگر نداشته این حرف کاملا غیر منطقی است چرا که این بار سازندگان با اهداف های جدید سری جدید خود را ساخته اند و یک هدف را هم دنبال کرده اند و آن هم خارج نشدن خط اصلی سری NFS بود که اگر بگوییم خوب است شاید کمی نا مردی کرده باشیم! چرا که NFS باید بعضی از چیز های خود را تغییر میداد! آبا واقعاً همیشه این سری میخواهد در همین حد پیش برود؟! شاید وقتی این بازی را انجام دهید حال کنید و با خود بگویید عالی شده است ولی واقعاً این طور نیست! چون دلیل های زیادی وجود دارد اگر حالت های بازی را با چند سری قبل مقایسه کنید خود متوجه ی این موضوع میشوید ... از حق نگذشته و اگر بخواهیم در مورد پیشرفت های جالب بازی صحبت کنیم باید به یک نکته ی مهم اشاره کنیم و آن هم داستان بازی است! با اینکه داستان بازی حالت معمولی را دنبال میکند و دارای هیچ داستان حاشیه ای نیست بسیار عالی بر روی آن کار شده ولی وقتی کمی بازی را انجام دهیم یک احساسی بهمان دست میدهد! شاید خود هم متوجه شده باشید! احساس میکنید ارتباط شما داستان بازی بسیار کم رنگ شده است و فقط برای مسابقه دادن بازی میکنیم، این مشکل ها هم برای NFS وجود دارد!

گیم پلی "

بگذارید در ابتدا از دوربین بازی صحبت کنیم این بخش دارای ویژگی های خاصی در سری جدید شده است یکی از این  ویژگی ها دید دوربین از داخل اتومبیل است مسئله ای که الان جدیداً در تمامی بازیهایی که به سبک رسینگ هستند رواج دارد! NSF جدید هم این قابلیت را دارد تا شما بتوانید از درون اتومبیل خود به صورت اول شخص بازی دوربین بازی را دنبال کنید همه چیز پیشرفته تر از قبل شده است اگر بخواهیم یک کلمه ی مهم در رابطه با گیم پلی این بازی بگوییم پیشرفت بهترین مثالی میتواند باشد که در مورد این بازی میشود زد! استودیوی بازی سازی Slightly Mad Studios به خوبی بر روی گیم پلی این بازی کار کرده تا NSF وارد دنیای جدید شود با تمامی پیشرفت هایی که در این بازی صورت گرفته است ولی سازندگان بازی نخواسته اند NSF را از خط اصلی خود خارج کنند! این بازی شاید بعضی از موارد منفی هم در قسمت گیم پلی خود داشته باشد ولی اگر واقعاً دوستار سری NSF باشید شاید این مشکلات کوچک که در بخش های مختلف بازی وجود دارد را فراموش کنید ، حالت کنترول اتومبیل ها از قبل بسیار بهتر شده است به طوری که میتواند کمال لذت را از این بخش ببرید البته باید این حس بیشتر تقویت میشد ولی در حد خود بسیار عالی است ، کیفیت گیم پلی بازی از سری قبل خود بسیار بالا رفته و حال سایر امکانات و سایر بخش های جدید هستیم ... گیم پلی بازی زنده بودن را به بازیکن خود القاء میکند وقتی زیاد تند بروید صدای ترس و وحشت راننده را خواهید شنید و این موضوع آنقدر دقیق بر روی بازی قرار گرفته که حتی صدای نفس زدن را هم از یاد نبرده اند!

امکانات "

اول از همه در بازی پیش از 50 اتومبیل و 18 جاده ی مختلف وجود خواهد داشت که در هر کدام از اینها تنوع خاصی به کار رفته است ، یکی از چیز هایی که همیشه در سری NSF برای شما مهم بوده پول در آوردن است ابتدا باید خوب رانندگی کنید چرا که از در مسابقات مقام خوبی نگرید در این صورت پول کمی هم به دست می آورید به جایی خواهید رسید که در یک مسابقه به یک اتومبیل بهتر احتیاج خواهید داشت و اگر پول کافی برای خرید اتومبیل جدید نداشته باشید یک مسابقه را باید به سختی رد کنید! البته اگر از همان ابتدا خوب کار کنید و پول خوبی به دست آورید میتوانید به امکانات بسیار جالبی دسترسی پیدا کنید که شاید هم تا بحال آنها را آزاد نمرده بودید ... شما باید در پی مسابقات مختلف مراحل فرعی نیز انجام دهید که بازی را بیشتر جذاب تر خواهد کرد ، به گفته ی یکی از سازندگان بازی جدیدترین اتومبیل های جهان در بازی قرار خواهند داشت و شما میتوانید از آنها استفاده کنید این اتومبیل ها همانند سری قبل برای راحتی شما به دسته ها و کلاس های مختلف تقسیم شده اند تا شما راحت بتوانید اتومبیل خود را انتخواب کنید ، گران ترین اتومبیل های بازی Super Sport هستند که قیمت بالایی هم در بازی دارند! البته نگران نباشید کمی تلاش کنید و در مسابقات مقام های خوب به دست آورید خرید این نوع اتومبیل ها برای شما بسیار راحت خواهد بود! بازیکن برای رسیدن به یک مسابقه ی اصلی باید چندین مرحله ی فرعی انجام دهد که بسیار جالب است ... محیط اطراف ارتباط بسیار خوبی را با گیم پلی بازی بر قرار میکنند این میتواند یکی از محاسن بازی باشد که در NSF :Shift به آن بسیار خوب توجه شده است ، دست بال شما برای اینکه تغییرات اساسی بر روی اتومبیل خود انجام دهید بسیار باز شده است فقط کافی است پول داشته باشید تا با آن کارهای هیجان انگیز انجام دهید خود بار دیگر اتومبیل خود را بسازید! بازیکن میتواند Level اتومبیل خود را به بالاترین سطح ببرد البته بعد از انجام کارهایی این اجازه را خواهید داشت تا Level را تغییر دهید ، Upgrade در بازی یکی از چیزهای جالب NSF به حساب می آید که در آن میتواند کارهای به خصوصی انجام دهید مثلا متور و یا سیستم های دیگر اتومبیل را تقویت کنید و یا نکات فنی اتومبیل را تغییر دهید این قسمت سری قبل خود چند برابر بهتر شده حتی امکان اتومبیل های سفارشی را هم دارد ... ، در بخش Multi Player سازندگان تغییرات زیادی ایجاد نکرده اند و این ضعف بازی به حساب می آید ... هوش مصنوعی بازی از قبل بهتر و امیدوار کننده شده است و رقیبان شما میخواهد یک طوری کلک شما را بکنند!

با اینکه بعضی از قسمت های هوش مصنوعی بازی دارای ضعیف هایی است ولی سازندگان خوب کار کرده اند ، مشکلات خاصی در این بخش وجود ندارد قدرت هوش مصنوعی را میتوانید در بازی متوجه شوید البته نا گفته نماند بعضی اوقات ممکن است رقیبان شما قاتی کنند! و این شاید باگی در هوش مصنوعی به حساب بیاید ولی میکند برای شما شانسی طلایی باشد!

NSF از جنس انعکاس!

گرافیک بازی حرف های زیادی در این سری دارد شاید در نگاه اول مشکلات زیادی داشته باشد اما سازندگان بسیاری از اشکال های قبلی که برای این بازی وجود داشت را بر طرف کرده اند ، گرافیک بازی بسیار بهبود یافته پیشرفت خاصی از نظر گرافیکی و افت های گرافیکی آنچنانی در بازی مشاهده نمیکنیم! ولی بیشتر سازندگان سعی کرده اند تا مشکلاتی که در سری های قبل NSF با آنها دست پنجه میزد را بر طرف کنند! تا حدودی در این کار موفق شده اند حال وقتی بازی را انجام میدهیم شاهد کمتر مشکلاتی که سری قبل از آن رنج میبرد را در بازی مشاهده میکنیم شاید سمت سوی بازی حالا ، حالا ها به سوی یک گرافیک مدرن نرود اما  در همین حدی که هم قرار دارد بسیار عالی است ، در سری قبل با یکی از مشکلات عمده ای که ما در  undercoverبا آن روبرو بودیم مشکل لود شدن بازی بود! این موضوع به خوبی در سری جدید بهبود یافته ولی راستش از نسخه ی PC آن خبری نداریم! نمیتوان گفت شاید مشکل در این پلتفورم حل شده باشد! چرا که در UC ما بیشتر در نسخه یpc با مشکلات روبرو بودیم اما  برای این پلتفورم بعضی از چیزها هم بسیار عالی بود و به همین خاطر مسائل دیگر را پوشش میداد و حتی نمره ی pc بازی از امتیاز Xbox360,ps3 هم بیشتر شده بود ، کیفیت افکت های گرافیکی از نسخه ی قبل بسیار بهتر شده اند و در اینجا هم باید حرف انتظار را زد! چیزی که همه انتظار بیشتری از سری جدید داشتند مسائل گرافیکی بود که متاسفانه زیاد خوب نشده و بیشتر از همان روند قدیمی خود استفاده میکند! هنوز مشخص نیست که سازندگان تا کی بخواهند به این کار خود ادامه بدهند و از مان الگوریتم های قبلی استفاده کنند...! مشکلی که نسل به نسل سری Need For Speed را دنبال میکند، از حق نگذشته گرافیک بازی نسبت به سری های قبل به خصوص undercover بسیار بهتر شده پیست های از کیفیت خوبی بر خوردارند و افجکت های هنر مندانه ای در محیط بازی به کار رفته است ؛ اتومبیل های و وسایل نقلیه از کفیت خوبی برخوردارند و از قبل هم طبعی تر شده اند به خصوص در فیزیک بازی که در پایین راجبع آن توضیح داده میشود ، شاید اگر بازی را انجام نداده باشید در مورد گرافیک بازی حرف های زیادی بزنید آن طور که ما انتظار داشتیم سازندگان از متور گرافیکی جدید و یا از سبک مدرن تر در مورد بخش های گرافیکی استفاده کنند متاستفانه این کار را انجام نداده اند ... محیط های بازی از کیفیت خوبی برخوردار هستند مشکلات در مورد افت فرم در بعض از مناطق به وجود می آید ولی بسیار کم هستند این افت فرم ها بیشتر به خاطر بار گذاری های پیش از حد در بازی است!

متور گرافیکی بازی به گونه ای است که در طور چرخش در محیط به صورت مدام بارگذاری شود...

نورپردازی/ فیزیک!

یکی دیگر از مشکلات بازی که در سری جدید به خوبی یا نسبتا خوب حل شده مشکل نور پردازی بازی است! در سری جدید نور پردازی ها اصلا همانند undercover تند نیستند و به خوبی بر روی آنها کار شده است... نور پردازی بازی در NFS:Shift بسیار بهتر شده و اصلا چشمان شما را درد نخواهد آورد البته اگر مستقیم به نور آفتاب نگاه کنید چرا این مسئله برای شما اتفاق می افتد ولی در بازی به صورت عادی بسیار عالی است شاید در بعضی از جاها همانند کناره های بازی نور تند وجود داشته باشد ولی در وسط بازی اصلا همچین چیزی را احساس نخواهید کرد سری قبل تجربه ای شد برای سازندگان بازی که در سری جدید بتوانند تمامی تلاش خود را به کار ببرد ، تلاشی که سازندگان انجام دادند بسیار خوب بود ولی سازندگان میتوانستند با اهداف بزرگ تر دست به ساخت این بازی بزنند! سیستم نورپردازی بازی با طراحی جدید jobprocessing  ساخته شده است نام دیگر این عنوان batik  هم نام دارد ... ، انعکاس در بازی به شکل زیبایی انجام گرفته است بدنه ی اتومبیل ها که فلزی هستند به خوبی نور محیط اطراف را بر روی بدنه ی خود انعکاس میدهند ، البته این انعکاس در اتومبیل های به رنگ سیاه بهتر دیده میشود ولی در بقیه اتومبیل ها به رنگ های دیگر انعکاس به خوبی در بازی هنر نمایی نخواهد کرد ، در بالا گفتیم که نور پردازی بازی خوب است و از سری قبل هم بهتر شده ولی در بعضی از جا ها مشکلاتی وجود دارد مثلا در بعضی از مکان های بازی که شاید یک نوع باگ محسوب شوند نور پردازی ها بر روی اتومبیل شما بسیار شدید و حتی به رنگ سفید میشود این مشکل همیشه برای شما پیش نخواهد آمد و فقط در بعضی از مکان ها و جاده ها اتفاق می افتد ، سایه زنی ها هم در بازی دون هیچ مشکلی طراحی شده اند اگر بازی را انجام داده باشید خود هم میتوایند مشاهده کنید که NSF: Shift از لحاظ سایه زنی حرفی برای گفتن ندارد تمامی اشیا حتی چیزهایی که در کنار  جاده قرار دارند دارای یک سایه هستند هر چند که این سایه تا حدودی حالت ساده ای دارد ولی هر چه سعی کرده تا محیط بازی را طبیعی تر کند . همان طور که در بازی دیده میشود بعد از سایه های بازی به صورت ساده ای ساخته شده اند و زیاد نمیتوان از طریق سایه اجسام را شناخت!

فیزیک بازی تا حدودی از سری قبل خوب بهتر شده است نه فکر ما مقایسه نیست شاید بعضی ها با دیدن سری قبل زیاد میلی به بازی کردن NFS: Shift نداشته باشند! در مورد تصادفات بازی باید گفت ان طور که باید شاید بر روی این بخش ها کار نشده و سازندگان نتوانسته اند به خوبی حالت های تصادف بازی را به نمایش بگذارند! شاید این یکی از ضعف های بازی به حساب آید اما اگر بخواهیم بگوییم در مورد فیزیک بازی با  undercover چه فرقی کرده باشد گفت در این سری سازندگان از جزئیات بیشتری در بخش فیزیک بازی استفاده کرده اند که میتواند نظر شما را به خود جلب کند! در Need For Speed : Shift نباید انتظار داشت که همانند بازی هایی که دیده اید تمام اتومبیل شما در هنگام تصادف به خوبی خراب شوند! شاید این موضوع حالا ، حالا در NFS نتواند عملی شود! سازندگان بازی در مورد فیزیک تا آنجایی که میتوانستند تلاش کرده اند فیزیک بازی در سطح خوبی قرار دارد ولی همانند بخش های دیگر بهتر بود سازندگان بیشتر بر روی این قسمت کار میکردند تا در مواقع تصادفات ما شاهد یک contiguity وقعی بودیم ، ولی از حق نگذشته باز هم فیزیک بازی در جای خوبی و قابل قبولی قرار دارد و میتوان آن را به عنوان یک Need For Speed جدید پذیرفت ، وقتی اتومبیلی با مانعی بر خورد میکند حالت تصادف به صورت ساده است و قسمت کمی از اتومبیل تخریب میشود و نکته ی دیگر که در این مورد وجود دارد مثلا حالت های تصادف در دو اتومبیلی که کاملا با یک دیگر فرق دارند بسیار مشابه است ...!

صدای دلنشین متور اتومبیل؟!!

در مورد صدا گذاری بازی باید گفت سازندگان بهتر از سری قبل خود روی این بخش کا کرده اند مشکلات خاصی در رابطه با این موضوع وجود ندارد ... کیفیت افکت های صوتی خوب هستند ولی بعضی از افکت ها دارای کیفیت خوبی نیستند مثلا صدای تصادفات بسیار تکراری و اصلا حالت زنده بودن ندارد! چیزی که در نسخه ی قبلی undercover هم دیده میشد ولی باز اگر راستش را بخواهید از سری قبل خود بهتر کار شده است و واقعا دیده میشود سازندگان بر روی افکت های صوتی وقت گذاشته اند، صدای متور انواع اتومبیل ها با یکدیگر متفاوت است این موضوع را به خوبی میتوایند در بازی مشاهده کنید به خصوص بخش هایی که در خیابان قرار دارید ... حدودا سازندگان به جزئیات  صدا گذاری بازی تا حدودی بسیار خوب توجه داشته اند و این حرف را هم میتوان زد که تعدادی از نقص های سری قبل خود را هم بر طرف کرده اند مثلا دیگر شاهد صدا گذاری بد در کات سنس های بازی نیستیم ، این بازی بسیار بهتر پا در میان گذاشته دیالوگ ها بازی خوب است ولی در اصل در حد متوسط قرار دارند چون باید بهتر بر روی آنها کار میشد ، دیالوگ های بازی را میتوان به دو دسته ی خوب و متوسط تقسیم کرد ... ، موسیقی و آهنگ ها بازی بدون مشکل و جذاب هیجان انگیز هستند و هر کدام واقعاً بدرد مسابقه دادن میخورد در بازی آهنگ های بسیار خوبی به کار رفته است که میتوایند از آنها استفاده کنید البته بعضی ها فقط صدای گاز دادن را دوست دارند و اگر موسیقی در باز باشد حواس شان پرت میشود اگر همین طور است در قسمت Sound میتوایند  Music را کم کنید...!!

نتیجه :

" Need For Speed : Shift از سری هیا قبل خود بسیار بهتر ظاهر شده این بهتر ظاهر شدن از همه لحاظ است ... راستش را بخواهید این بازی با اینکه مشکلات کوچکی دارد اما بسیار جالب و هیجان انگیز است اگر هر چقدر هم عاشق بازیهای به این سبک که رقیب سر سختی برای NFS محسوب میشود باشید ولی هیچ چیز نمیتواند جای این بازی بسیار زیبا را برای شما بگیرد مطمئنا بیشتر تان از این بازی خاطرات زیادی دارید ، سازندگان تلاش های زیادی را بر روی ساخت این بازی انجام داده اند به خصوص حالت های شبی سازی و ... با اینکه NFF:Shift آن طور که از این بازی انتظار داشتیم خود را خوب نشان نداد اما حرف های زیادی برای گفتن دارد و هنوز هم قدرت خود را از دست نداده است ، اگر از این بازی ها خوشتان می آید و یا از undercover حال کردید حتما Need For Speed : Shift را امتحان کنید .

نکات مثبت :

 

بهتر شدن بازی ...، شبی سازی عالی سبک رانندگی ، انتخواب آهنگ های جالب برای بازی ، هیجان انگیز بودن ....

نکات منفی:

بعضی از کنترول های ضعیف بازی که قابل پیش بینی نیستند، سخت تر شدن در قسمت منو ها ، حالت عادی شدن مسابقات ، وجود مشکلات تکراری در بخش آنلاین و عدم توجه و کم کاری در این قسمت ...

نتیجه گیری و امتیاز دهی به بازی: Need For Speed :Shift

خوب 8/10

 داستان بازی(روند داستان):

با اینکه باز هم همانند سری قبل داستان بازی و شخصیت پرداز یک دوربین است اما این بار بهتر از سری قبل خود شده است ؛ همه انتظار بیشتری از این بخش داشتیم چرا که داستان نقش بسیار مهمی را در روند بازی ایفاء میکند و بسیار بازیکن هایی هستند که فقط به خاطر داستان بازی میکنند ...

 بسیار خوب! 8/10

گیم پلی:

راستش گیم پلی بازی از سری قبل خود پیشرفت های فراوانی داشته و این موضوع را در همه جای بازی میتوان مشاهده کرد ، دوربین بازی بسیار خوب شده است ولی متاسفانه بعضی از کنترول های پیش فرض دور از احساس هستند ولی دیده میشود سازندگان دستی بر روی گل بازی کشیده اند، امکانات بسیار جالبی در بازی قرار دارد یکی از آنها حالت Highway Battle است که هنوز جای خود را در بازی حفظ کرده حالت های جدیدی همچون Circuit هم دست کم از بقیه ندارد ... اتومبیل های فراوانی در بازی هستند در کلاس های مختلف میتوایند از آنها استفاده کنید این بازی قسمت خدرو ها هم واقعی تر از قبل شده است ، بازی های آنلاین هنوز وارد یک مسیر واقعی حتی در سری جدید هم نشده اند و هنوز مشکلات گذشته را دنبال میکنند یکی از آنها وجود نداشتن پاداشتی برای راننده در قسمت آنلاین است ... ولی مراحل و بازی بسیار سرگرم کننده است .

خوب 7/10

گرافیک :

در مورد گرافیک بازی نمیتوان گفت بسیار عالی شده است ولی از سری قبل خود بسیار بهتر شده و بعضی از اشکالات مهم خود را بر طرف کرده است ، مثلا ما در سری قبل با مشکلات نو پردازی شدید و بار گذاری طولانی و مشکل آفرین روبرو بودیم اما این بار تمامی آنها حل شده اند اما تا حدودی مشکلات کوچکی در بازی باز دیده میشوند! ...

بسیار عالی 8.5/10

صدا گذاری :

صدا گذاری بازی بسیار عالی است و مشکل خاصی در آن دیده نمیشود ، افکت های صداگذاری از کیفیت خوبی برخوردار هستند ، صدای دمو های بازی خوب است ولی بایدبهتر بر روی آن کار میشد ...

خوب 7/10

امتیاز نویسنده نقد به بازی:(در آخرین نگاه)

شاید آن طور کع انتظار داشتیم شاهد بازی قدرتمندی نبودیم و فقط تنها حرفی که میشود از need for speed shift زد را میتوان در یک کلمه خلاصه کرد و آن پیشرفت است! این بازی نسبت به سری های قبل خود بهتر شده است ...

عالی! 8/10

امیاز نهایی بازی

در نگاه آخر باید گفت با اینکه ما انتظارات بیشتری از این بازی داشتیم ولی از نسخه ی قبل خود بسیار بهتر عمل کرده ؛ NSF:Shift میتوانست تغییر کند اما سازندگان نخواسته اند بازی را از خطی اصلی گذشته ی خود خارج کنند ...در مورد خریدن این بازی باید گفت یک سری مشکلاتی دارد ولی باز یک چیزهای دیگر هم در گیم پلی بازی نهفته است که شما را خود خواهد کرد اگر از این نوع سبک ها خوشتان می آید پس یا علی ...


تا بعد...

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و یکم مهر ۱۳۸۸ساعت 19:13 توسط هـ

سلام؛
امیدوارم که بتونم به شما به نحو احسن اطلاع رسانی کنم.

کلیه ی مطالب این وبلاگ محفوظ می باشد.
ویرایش شده توسط
محمدهادی ستوده