بازی

همه چیز در مورد بازی ها...

كاملترين پيش نمايش GTA:IV

سلام؛

اميدوارم كه از مطالب قبلي لذت برده باشين. اينم بهترين پيش نمايش GTA:IV :

GTA 6

اولین پیش نمای بازی جی تی ای4 در ایران، تقدیم به هواداران بازی جی تی ای از طرف گروه سیمز47:

با ببش از 50 عکس از بازی جی تی ای 4 برای اولین بار :

مقدمه:

بازی های کامپیوتری دنیای عجیبی هستند که اصلا قابل پیش بینی نیستند، بازی های کامپیوتری رو باید اولین سرگرمی نسل جدید دانست چون همه چیز رو در خود دارند از معماهای سخت ، تا فوتبال بازی کردن ،جنگ های رو در رو ، ولی بازی که آدم در اون آزاد باشه ،سبک ویژه است که با بازی چون جی تی ای شروع شد . سبکی زیبا که حتی انتخاب مراحل بازی رو هم به دست شما می سپره ،حتی اگر ماموریتی نداشته باشید بازی ادامه دارد ،ماشین،موتور،هواپیما،همه و همه در یک بازی آزاد آزاد آزاد در یک دنیا .

ولی آیا این دنیا خیالی است ،باید بگوییم محیط این بازی از روی واقعیت ساخته میشه و برای این است که زحمت زیادی برای این سری از بازی ها کشیده شده است.

جی تی ای6

گرافیک بازی در مورد فرد بالا را نگاه کنید بسیار عالی است و اصلا با جی تی ای های قبلی قابل مقایسه نیست

تاریخچه ای کوتاه(تاریخچه ای مفصل در آینده):

جی تی ای 1: این سری از بازی ها تشکیل شده است:جی تی ای1،جی تی ای لندن 1961، جی تی ای لندن1969 این بازی به صورت دوبعدی است و از بالا بازی نمایش داده می شد ولی بازی بسیار جالب بود.

جی تی ای2:این سری از بازی ها فقط با همین نام و ادامه سری اول و از بالا نشان می داد

جی تی ای 3: این دوره بهترین دوره  بازی جی تی ای بود بازی به صورت سه بعدی شده بود و گرافیک بسیار عالی و وسعت بازی بسیار عالی بود این سری شامل: جی تی ای 3،جی تی ای وایس سیتی، جی تی ای سان آندریس بود و اضافاتی همچون لیبریتی سیتی و وایس استروی نیز در این گروه جا داشت.

جی تی ای4: در اول باید اینو گفت بزرگتر و زیباتر.فقط برای اولین مطلبی که روی مختون راه می ره باید بگم که بازی دارای 14 گیگ است بله از 14 گیگ وسعت ،زیبایی و آزادی بازی بسیار مشخص است.ولی حالا میگید 14 گیگ چی هست مگه اینو بگم جی تی ای سان آندریس با اون بزرگی و زیبایی تنها 4.2 گیگ فضا اشغال می کرد پس این بازی را باید بهترین بازی 2007 دانست این صحبت را باید حتی قبل از دیدن بازی و بازی کردن آن پذیرفت زیرا تا کنون راکستار بازی را بدون چندین بار امتحان ،به دست مردم نمی دهد. باید بازی رو فقط با این تریلری که چند وقت پیش داد تحسین کرد همه چیز زیبا و عالی شده  ولی هنوز خیلی چیز ها رو راکاستار رو نکرده ، با یک تریلر به خیلی جا ها می شه رسید ولی نه به همه جزئیات.

در عکس بالا مقایسه ای از جی تی ای3 و با جی تی ای4 عکس سمت راست جی تی ای4 است

جی تی ای 6 یا جی تی ای 4؟؟

برای ایرانیا این مسئله خیلی مهمه، اونا این بازی رو جی تی ای6 می دونن ولی اسم بازی در اصل جی تی ای4 است ولی علت این قزیه چیه؟؟؟ 

باید بگیم ایرانیا بازی رو شمارش می کنن ،نه اینب زای رو بلکه همه بازی ها مثلا پرنس 1،2،3 اگه بخوایم حساب کنیم پرنس های زیادی قبل از پرنس1 ساخته شده پس طبق شمارش بازی این جی تی ای6 است ولی طبق تاریخچه بالا معلوم می شه که جی ای سان آندریس که جی تی ای 5  ما بود همون جی تی ای3 است پس دیگه باید به این بازی جی تی ای4 گفت سخته ولی مجبوریم.

 

جی تی ای 6

تنوع افراد بازی بازهم آدم رو متعجب می کنه، این بار با این تفاوت که هوش مصنوعی بسیار بالاست.

لندن یا نیویورک؟؟

ما که از دست این راکستار موندیم چی بگیم یه بار می گن این بازی ما می خوایم لندن رو طبق مقیایس اصلیش درست کنیم ولی در تریلر بازی تازه معلوم می شه بازی بازم در آمریکا و این بار در شهر نیویورک است. پس دیگر عکس های قبلی که براتون گذاشتم رو واقعا خالی بندی دانست چون امروز اینقدر براتون عکس می زارم که اصلی رو از تقلبی سه صوت تشخیص دهید.

« روی عکس زیر کلیک کنید عکس بزرگ رو ببینید»

کلیک کنید بزرگشو ببینید

گرافیک ماشین رو با گرافیک جی تی ای های قبلی مقایسه کنید؟

لیبریتی سیتی

 اسم این شهر رو شنیدید؟؟؟ الان حتما می گی این که جی تی ای3 است؟؟هر شخصی وقتی شنید لندنی در کار نیست ناراحت شد و خیلی ها شکه شدند. بازی از تریلر پیداست که درشهر نیویورک اتفاق می یوفته ولی به نظر شما آیا این شهر نیویورک اسـت؟؟یعنی ما برای پنجمین بار متوالی به شهر لیبریتی سیتی بر می گردیم؟؟

خوب با چهار دلیل می تونیم ثابت کنیم بازم داریم به لیبریتی سیتی بر می گردیم.

1.در عکس زیر خیلی چیز ها معلوم می شه ، در عکس تابلو به شهر لیبریتی سیتی خوش آمدید وجود دارد و حتی تابلو من لیبریتی سیتی را دوست دارم هم وجود دارد.

« روی عکس زیر کلیک کنید عکس بزرگ رو ببینید»

 

 در عکس بالا دقت کنید گرافیک ،جاده ، تبلیغات ببین چه بازی درست کردن.

2.در عکس زیر تابلو نیمه کاره ای رو می بینید که دو حرف  آن یعنی ال و تی گذاشته نشده است . و در روی ماشینی که از اونجا می گذرد هم همین

 نام نوشته شده است.

« روی عکس زیر کلیک کنید عکس بزرگ رو ببینید»

 

در عکس زیر مرغ دریایی زیبایی را می بینید همچنین تابلو نیمه کاره ای ،بسیار زیباست

3. در عکس زیر نیز ماشین پلیس رو می بینید که روی آن  ال سی پی دی نوشته شده یعنی لبریتی سیتی پلیس دیپارتمند.

سیمز47

« روی عکس زیر کلیک کنید عکس بزرگ رو ببینید»

در عکس بالا گروهی از مردم رو می بینید که بسیار طبیعی هستند در ضمن هر کدام چیز خواستی در دست دارند.

4.در روی عکس زیر بر روی کشتی نوشته لیبریتی نوشته شده است.

« روی عکس زیر کلیک کنید عکس بزرگ رو ببینید»

عکس بالا قسمت دریای بازی را نشان می ده در عکس دقت کنید کارگران مشغول کار کردن هستند.

بازیگر اصلی(هنوز تایید نشده است):

شخصیت اصلی بازی از طرف راکستار  اصلا تایید نشده است اما بعد از دیدن تریلر بازی به راحتی می شه تشخیص داد که شخصیت اصلی بازی یک  فرد شرق اروپا بهش می خوره (عکس پایین رو نگاه کن ببین راست می گم یا نه)

بازیگر نقش اول بازی همون طور که گفتم به شرق اروپای ها و بیشتر به افراد روسی می خوره شایدم اهل چک اسلواکی ، لهستان باشه ، بحث در مورد شخصیت اصلی بازی هنوز ادامه داره ولی ما می گیم روسیه!!!

هنوز شخصیت اول بازی هیچ اسمی نداره،  ومنم مثل شما منتظر اطلاعات بعدی هستم . حالا برای بهتر شدن کار و برای اینکه قیافشم می خوره بهش میگیم جواد ،،خوبه؟؟؟؟

مطمئن باشید چون در آمریکا هستیم شخصیت های بازی سان آندریس رو هم در این بازی خواهیم دید که خیلی فاز می ده.

و اولین سخنی که جواد عزیز می گه این بود:

'Life is complicated, I killed people,

smuggled people, sold people, perhaps here..... things will be different'

زندیگ خیلی پیچیدست،من مردم رو به راحتی می کشم ، مردم رو می دزدم و قاچاق می کنم ، شاید اینجا .... همه چیز متفاوت بشه.

عکس زیر عکس جواد خودمونه!!!

« روی عکس زیر کلیک کنید عکس بزرگ رو ببینید»

شخصیت اصلی بازی رو در بالا می بینید که باز هم خیلی خشن به نظر می رسه و گرافیک زیبایی داره

بازی برای کدام کنسول ها می آید؟ 

بازی برای دو کنسول نسل جدید یعنی پلی استیشن 3 و اکس باکس 360 می آید . ولی مسئله اینجاست آیا برای پی سی نیز بازی می آید یا نه(ما که پول خرید کنسول نداریم چشم به راه پی سی هستیم) باید بگم این مسئله هنوز تایید نشده ولی مثل سان آندریس حتما برای پی سی هم می یاد ولی کمی دیرتر از این دو کنسول . من حدس می زنم اگر برای پی سی می خواید باید تا جون یا جولای 2008 بر کنیم.خدا کنه بیاد هر چه زودتر.

جی تی ای6

یک فرد در بازی به هر لباسی که دوست داشته باشد وارد بازی می شود  می تواند لباسش را عوض کند.

تکنولوژی گرافیک بازی:

راکستار استفاده کردن از برنامه گرافیکی  RAGE را  تایید کرد پس با این صحبت گرافیک بازی رو باید بالاتر از اون حدی که فکر می کنید دونست وقتی بازی با 14 گیگ به بازار می خواد بیاد پس همه جزئیات با بازی همراه است. این موتور گرافیکی رو راکستار در بازی 'Rockstar presents table tennis' استفاده کرد و در اونجا همه گرافیک بی نظیر بازی رو تحسین کردند پس مطمئنا بازی بسیار زیبا است. حالا RAGE  یعنی چه RAGE مخفف کلمه زیر است:

Rockstar Advanced Game Engine

موتور  بازی پیشرفته راکستار

در این موتور گرافیک و لباس ها و بعد ها بسیار پیشرفت کرده و شما واقعیتی باور نکردنی را می بینید.

« روی عکس زیر کلیک کنید عکس بزرگ رو ببینید»

گرافیک بازی را دربالا می توانید ببینید.

تاریخ انتشار بازی:

  • October 16th, 2007 for North America

  • October 19th, 2007 for Europe

شاید راکستار این تاریخ ها رو بشکونه و کمی دیر تر بازی رو رو کنه . چون می خواد برترین بازی سال2007 رو با تمام جزئیات به مردم نشون بده طوری که همه گیج بشن. تا روز انتشار بازی به انتظار می شینیم.

نکات فرعی زیر که باید در تریلر بازی کمی دقت کنید...

چه ماشین هایی در بازی است؟(فقط از روی تریلر)

« روی عکس ماشین پلیس کلیک کنید عکس بزرگ رو ببینید»

کلیک کنید عکس بزرگ رو ببینید

در عکس زیر پارانزیت ماشین را هم می بینیم یعنی ماشین های جدید نیز از شهرهای مجاور به  بازی می آید

سیمز47

عکس روی لباس یک فرد ،دقیقا لوگوی یک ساختمان بازی است.

« روی عکس های  زیر کلیک کنید عکس بزرگ رو ببینید»

کلیک کنید بزرگشو ببینیدکلیک کنید بزرگشو ببینید

نقشه بازی(اصلا تایید نشده):

« روی عکس زیر کلیک کنید عکس بزرگ رو ببینید»

عکس های زیبای دیگری از بازی:

« روی هر عکسی کلیک کنید عکس بزرگ رو می بینید»

+ نوشته شده در دوشنبه سی ام اردیبهشت 1387ساعت 11:17 توسط هـ

تاريخچه GTA

منبع >> www.sims47.sub.ir

تاریخچه بازی جی تی ای

مقدمه: بازی های کامپیوتری زیادی در دنیای بازی ها تولید شده اند اما این بار تاریخچه بازی را می نویسیم که در ذهن هر بازی باز خاطره ای در گوشه و کنار خود دارد امروز به بخشی از تاریخچه شیرین بازی جی تی ای می پردازیم

در سال 1998: Grand Theft Auto

این بازی دو بعدی بود ولی داستان جالبی داشت بازی از بالای صفحه مردی کوچکی را نمایش می داد که به گردش در خیابان ها ماشین سواری و  تیر اندازی و انجام ماموریت های مختلف می پرداخت :بازیی موفق و بی نظیر در نوع خود ... بازیی دو بعدی که در نگاه اول حالت یک بازی بیهوده را داشت ولی بعد از انجام چندین ساعت هرکسی را جذب خود می کرد. شخصا قبل از ورود این بازی هیچگاه چنین آزادی عمل وسیعی را در هیچ گونه بازیی مشاهده نکرده بودم و برای اولین بار بود که با چنین صحنه های جذاب و زیبایی روبرو می شدم. دزدی اتوموبیل ، گوش کردن به آهنگ های مختلف و متنوع ، انجام ماموریت های جذاب و گوناگون از بارزترین و مهم ترین ویژگی های این نسخه به شمار می آمد. خیلی از افراد که پی به وسعت این بازی نبرده بودند آرام آرام متوجه عظمت و زیبایی های حاکم بر این بازی شده و کارشناسان از آن به عنوان یک شاهکار یاد کردند. به همین دلیل کمپانی سازنده به فکر ساخن نسخه دوم و شاهکاری دیگر از این بازی افتاد . اما قبل از نسخه دوم ما شاهد یک اضافه شونده برای نسخه اول این بازی بودیم

در سال 1999: Grand Theft Auto: London 1969

این بار شاهد یک شاهکار نبودیم چون بازی در همان سبک بازی قبلی جی تی ای بود و چیز زیادی برای گفتن نداشت: یک اضافه شونده نه چندان موفق که به نسخه اول بازی ویژگی های چندان زیادی اضافه نمی کرد و مورد انتقاد بسیاری از طرفداران این بازی قرار گرفت. به غیر از افزوده شدن و ایجاد تغییراتی در منوی اصلی ، موزیک ها و اتوموبیل های موجود هیج ویژگی دیگری در آن به چشم نمی خورد و همین مساله موجب استقبال کم ، طرفداران از این بازی می شد. اما تنها نکته امیدوار کننده ورود نسخه دوم بازی ، شش ماه پس از انتشار این اضافه شونده بود

  در سال 1999:Grand Theft Auto 2

      این سری نیز  رد همان سال ولی با کمی تغییر برای بازی خورها  درست  شد: در اين سال همه بازیکنان کامپیوتر با نام جی تی ای آشنا شده و بی صبرانه در انتظار ورود نسخه دوم بودند. این موعد فرا رسید اما این بار هم انتظار طرفداران از این بازی برآورده نشد و مشکلات بسیار زیادی که در دوربین بازی به چشم می خورد انگیزه به پایان رساندن این بازی را در خیلی ها از بین برده و این بازی بسیاری از طرفداران خود را از دست داده بود. هرچند که به عقیده بعضی دیگر این بازی دارای تنوع های زیادی از قبیل تغییر نقشه ، افزوده شدن اتومبیل های جدید و موزیک های متنوع بود اما هیچگاه نتوانست موفقیت های نسخه اول خود را تکرار کند و همین مساله باعث شد تا شاهد تغییراتی بزرگ در جی تی ای و نسخه سوم این بازی باشیم

در سال2002 :Grand Theft Auto 3

 در این سال شاهد جزابترین بازی تاریخ بازی ها بودیم :زمانی حدود سه سال از ورود نسخه دوم بازی می گذشت که شاهد ورود یکی از وسیع و بزرگ ترین بازی های تاريخ بودیم. جی تی ای به یک بازی باور نکردنی و کاملا جذاب تبدیل شده   بود. محیط دو بعدی بازی به محیطی سه بعدی تبدیل شده و هیچگونه مشکلی در چرخش دوربین و کنترل شخصیت به چشم نمی خورد. اکنون جی تی ای دارای خط داستانی خاص به خود شده بود. چند شهر بزرگ و وسیع در بازی وجود داشت و گرافیک بی نظیری در بازی به چشم می خورد. چیزی که کمتر کسی فکر آنرا می کرد. علاوه بر آنکه توانایی گوش کردن به موزیک های موجود در بازی را داشتیم می توانستیم قطعه های مورد علاقه خود را نيز در بازی گوش داده و از زیبایی های حاکم بر بازی لذت ببریم. بعد از چندین ماه شایعات مبنی بر ورود نسخه بعدی بازی به گوش رسيد و سپس به صورت رسمی انتشار نسخه بعدي اعلام شد و همگان بی صبرانه در انتظار ورود این نسخه از بازی نشستند

 در سال 2003:Grand Theft Auto: Vice City

 باز هم جی تی ای و باز هم شاهکاري دیگر  نسخه ای که بیشتر حالت یک اضافه شونده برای نسخه قبل را داشت اما خود از ویژگی های منحصر به فرد بهره می برد. این نسخه از بازی نیز با ویژگی های بیشتر و جدیدتر از قبیل توانایی سوار شدن بر موتور و امکان خرید مکان های مختلفی از قبیل پیتزا فروشی ، بستنی فروش ، استودیوی فیلم سازی و... بار دیگر طرفداران خود را غافلگیر کرده و غرق در بازی کرده بود

 در سال2005Grand Theft Auto: San Andreas

بازی بی نظیری و زیبا که جز برترین بازی های سال 2005 شناخته شد داستان بازی در شهر سان آندریس  و شما شخصیت سی جی را کنترل می کنید بازی به قدری وسیع و دیدنی است که شما را غرق می کند در بازی کارایی های بسیاری اضافه شده استاز جمله این کارها سوار شدن بر دوچرخه و انجام مراحل بسیار طولانی و زیبا است هر قسمت از شهر افراد با قیافه های خاص خود را دارد بازی پر است از ماشین های مختلف و شما قدرت تغییر قدرت مشاین ها ، خرید اسلحه ، خالکوپی ، خرید لباس، خرید پیتزا و بسیاری از کارها که حتی در تصور یک بازی خور نیز نبود نیز در اختیار شما قرار گرفت بازی از سه شهر بسیار بزرگ تشکیل شده بود که هر قسمت از وسعتی بسیار زیاد برخوردار بود .. شما می توانستید برای خود خانه های مختلف در جای جای شهر بخرید و حال کنید

اضافات دیگری نیز برای پلی2 به بازار آمد که آنها تنها نسخه های الهاقی بازی بوند

+ نوشته شده در دوشنبه سی ام اردیبهشت 1387ساعت 11:9 توسط هـ

معرفي شخصيت هاي GTA:IV

سلام؛

اينم يه مطلب ديگه از SIMS47 :

منبع اصلی سيمز47>>www.sims47.sub.ir

اسم شخصيت اصلی بازی: Niko bellic(نیكو بلیك)

منبع اصلی سيمز47>>www.sims47.sub.ir

شخصيت اصلی بازی جي تي ای 4 فردی است از اروپای شرقی كه گذشته تاريكي در پرونده خود دارد.نیکو به لیبریتی سیتی(Liberty City) اومده تا به راحتی پول و زن(؟؟؟) بدست بیاورد.او در اروپای شرقی جایی در روسیه زندگی می کرد ، در جایی با آبی داغ و هوایی شرجی!!با نامه هایی که پسر عمویش رومن برای او می فرستد و از او می خواهد که یک زندگی رویایی را در آمریکا شروع کند به آمریکا سفر می کند. پسر عمویش به دروغ برای او در ایمیل هایش نوشته بود که او در پیش دو تا زن زندگی می کند ،چهار تا سونای داغ و حتی 15 تا ماشین مسابقه ای مختلف دارد و خونه های زیادی نیز در شهرLiberty City خریده است. نيكو كه فكر ميكرد در آمريكا زندگی راحتری داره راهی این سفر ميشه ولی بعد از وارد شدن متوجه ميشه كه زومن بهش همه چيز رو دروغ گفته و او يك راننده تاكسي ساده بيشتر نبوده و حتي جرمهای زيادی در شهر انجام داده و برای سر پسر عمويش حتی پول هم در نظر گرفتند و اينجاست كه مشكلات تازه شروع میشود!!!

علاوه بر نيكو شخصيت های مختلفی در بازی وجود دارد كه در اين قسمت به اختصار به معرفی آنها میپردازيم.

منبع اصلی سيمز47>>www.sims47.sub.irاسم شخصيت: ROMAN BELLIC (رومن بلیك)

او پسر عموی نيكو است... نيكو تنها به دليل اظهارات او پا به ليبريتی گذاشته است.. او پانزده سالی هست كه در اين شهر هست و در اين مدت مشكلات زيادی را برای خود بوجود آورده است و در منجلابي گير كرده است كه تنها راه خلاصی از آن را تماس با پسر عموی خلاف خود ميداند در غير اين صورت او يك مرده متحرك است!!!

----------------------------------------------------------------------------------------------

منبع اصلی سيمز47>>www.sims47.sub.irاسم شخصيت: LITTLE JACOB (لیتل جاكوب) (يعقوب كوچك)

جاكوب يك دلال جاماييكایی است، كار او در اصل خريد و فروش اسلحه است و يكی از ده ها دوست نیكو است.. . شما در بازی هر اسلحه ای كه نياز داشته باشيد را ميتوانيد به وسيله او تامين كنيد...او حتی در هرجایی كه هستید ميتواند برای نيكو اسلحه تامين كند آن هم فقط با يك تلفن...در مرحله ای از بازی با او همراه خواهيد شد ... او همچنين با رومن پسر عموی نيكو نيز رفيق است.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

منبع اصلی سيمز47>>www.sims47.sub.irاسم شخصيت: FRANCIS MCREARY (فرانكس مكرری)

فرانكس یك افسر فاسد دیگر در دنیای جی تی ای است ، او كسی است كه گذشته كثيف نيكو را ميداند و در مراحلی از بازی از همين رو از او سوء استفاده كرده تا نيكو برای او كارهای مختلفی انجام بدهد.. و دهن عده ای را برای او ببندد.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

منبع اصلی سيمز47>>www.sims47.sub.irاسم شخصيت: PATRICK MCREARY (پاتريك مكرری)

پاتريك يك اوباش ايرلندی است ، او وابستگی زيادی با فرانكس مكرری (در بالا ) دارد و يكی از افراد او محسوب ميشود(از نظر خانوادگی و كاری)...پاتريك يكی از دوستان اليزابتا(در پايين تر) كه با خواهر و مادرش زندگی ميكند است ... خواهر پاتريك يعنی كيت عاشق نيكو است ولی پاتريك ، به نيكو اخطار ميدهد كه از خواهرش فاصله بگيرد.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

منبع اصلی سيمز47>>www.sims47.sub.irاسم شخصيت: VLADIMIR GLEBOV (ولاديمیر گلبو)

او يك فرد اهل روسيه و يك وام دهنده پول و يك بيزينس من بين المللی است.. او به نظر يك مرد قدرتمند و با نفوذ میرسد.در حقيقت او كارهای خلاف بسيار زيادی انجام داده تا بتونه تو اين شهر موفق بشه ... در حقيقت او يك خلافكار بسيار بزرگ است كه خلافهای بسيار برای او ناچيز جلو ميكند...

------------------------------------------------------------------------------------------------

منبع اصلی سيمز47>>www.sims47.sub.irاسم شخصيت: ELIZABETA (الیزابتا)

اليزابتا يك فروشنده مواد مخدر است كه برای 10 سال اين كار را در منطقه بوهان انجام ميدهد...او از هر كاری برای نگه داری كار خود چشم پوشی نميكند و حتی برای اينكه كار خود را داشته باشد دست به آدم كشی نيز زده است...او اكنون به موارد مخدر معتاد شده است و مشكلات روانی زيادی از جمله توهمات و ... گريبان گير او شده اند...

-------------------------------------------------------------------------------------------------

منبع اصلی سيمز47>>www.sims47.sub.irاسم شخصيت:MANNY ESCUELA (مانی اسكوئلا)

مانی يك گانگستر در منطقه جنوبی بوهان است...او ميخواد با سرپوش گذاشتن بر گذشته دردناك و تاريك خود چشم به آينده دوخته است...حالا او ميخواد با كمك خودش آينده تاريك همه همسايگان و اهل محل خودش را پاك كند تا در اجتماع و محله خود مانند يك قهرمان باقی بماند.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

منبع اصلی سيمز47>>www.sims47.sub.irاسم شخصيت: BRUCIE (بروسی)

او فكر ميكنه خيلی در سطح بالایی هست ، او به همه اعتماد ميكنه و حتی اگه حرفش رو گوش نكنند ناراحت نميشود... او بسيا زياد در زندگيش ولخرج است .او اولين بار توسط رومن به نيكو معرفی ميشود.. بروسی اول برای نيكو و رومن يك گاراژ در بروكر فراهم ميكنه و تاكسی هایی را هم برای آنها مي فرستد ولی در جلوتر ارتباط نيكو با او بيشتر ميشود و به جایی ميرسد كه بروس برای نيكو يك هليكوپتر مجانی تهيه ميكند.

------------------------------------------------------------------------------------------------

اسم شخصيت: PLAY-B-O-Y- X (پلای---ب-و-ی ایكس)

او در حقيقت يك كلاهبردار است...كه اليزابتا اون رو به نيكو معرفی ميكنه،او يك كاخ بسيار بزرگ در Algonquin دارد ، بيشتر كار او صرف هدايت افراد مختلف برای انجام خلاف است و او به نيكو تعداد زيادی كار ميده كه انجام بده.. او با دوست خود Dwayne Forge (پایین) كارهای خود را پيش ميبرد.. دواين تازه از زندان آزاد شده ولی پلای ب-و-ی از كنار او جم نميخورد.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

منبع اصلی سيمز47>>www.sims47.sub.irاسم شخصيت: DWAYNE FORGE (دواین فورج)

دواین يكی از دوستان قدیمی پلای ب-و-ی است كه تازه از زندان آزاد شده است.. او در دنيا تنها از اين ميترسه كه يك روز پلای ب-و-ی اون رو تنها بذاره و بره...اونم در زندگی خيابانی.. تنهای تنها.او يك كاراكتر بی پروا است.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

منبع اصلی سيمز47>>www.sims47.sub.irاسم شخصيت: BLEDAR MORINA ( بلیدر مورینا)

بلیدر يك دلال وام دهنده پول در منطقه بروكن است، كه نيكو در اوايل بازی با او رو به رو خواهد شد...او يك باج گيره به قول خود زورگو است، او يك قاتل است... اون رو در حال تحديد رومن در اوايل بازی پيدا خواهيد كرد( وای چه كتكی كه نميخوره!!!)

------------------------------------------------------------------------------------------------------

منبع اصلی سيمز47>>www.sims47.sub.irاسم شخصيت: MIKHAIL FAUSTIN (مایخیل مایوستین)

یكی دیگر از شخصيتهای بازی كه اهل منطقه شرقی اروپا است...كه اونم در اوايل بازی ملاقات خواهيد كرد. نيكو قصد داره ارتباط كاری خود را با مايخيل زياد كنه و شما در بازی با او كار خواهيد كرد.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

منبع اصلی سيمز47>>www.sims47.sub.irاسم شخصيت: PHIL BELL (فيل بل)

فيل بل در منطقه آلدينری كار ميكند و يك تروريست مافيا محسوب ميشود.. او موافقت ميكنه كه به نيكو كمك كنه تا يك نفر رو پيدا كنه...اما در ادامه نيكو چندين ماموريت برای مافيای اون منطقه انجام خواهد داد.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

در بازی شخصيتهای ديگری نيز وجود دارد ولی اين شخصيتها ،شخصيتهای مهم و محوری بازی محسوب ميشوند.

 تا بعد...

+ نوشته شده در دوشنبه سی ام اردیبهشت 1387ساعت 11:5 توسط هـ

بررسي نقشه GTA:IV قسمت اول

سلام خدمت دوستان گلم، اينم يك مطلب كه چند وقتی داشتم روش كار ميكردم يعني نقشه هاي جی تی ای و محلهاي مختلفی كه روش مشخص بشه فعلا اين قسمت اوله و اگر ديدم استقبال خوبه ميخوام در مورد محل تفنگها و وسايل مخفي و ... هم نقشه در قسمتهاي بعديش بذارم،اميدوارم كه خوشتون بياد.

چند نكته قبل از شروع:1. در اين قسمت فقط به چيزها و كارهاي جالب پردازختيم 2.محل هر عمل با يك آيكون و توضيح آن با همان رنگ نوشته شده است 3.اين نقشه ها برای اولين بار در سيمز47 انتشار پيدا كرده است و كپی برداری از بخش يا همه آن غير مجاز است. 4.قسمتهاي بعدي بعد از آماده شدن فقط و فقط در سيمز47 انتشار مي يابند.

منبع سيمز47

قسمت اول:در اين قسمت قصد داريم به تمام محلهاي ديدنی ، تمام محلهاي پرش با ماشين يا موتور، تمام ساختمانهاي باز شهر، تمام محل كارهاي جالبي كه ميتوانيد انجام دهيد و همچنين محل خانه هاي اصلی نيكو (safe house ) رسيدگي كنيم و در قسمتهای آينده به موارد ديگر خواهيم پرداخت.

قبل از هر چيز ميخواهيم به معني شكلكهاي داخل نقشه بپردازيم كه ميتوانيد از دو عكس زير اين كار را انجام دهيد عكس اولي شكلكهاي موارد فرعي و شكل دوم شكلك هاي موارد اصلي كه مد نظر ما در اين قسمت است را نشان ميدهد. بعد بايد بدونيد ما هر شهر رو با يك شماره در نقشه بالا مشخص كرديم كه حتي اگر اسم شهر رو هم نميدونستيد بسته به آن شماره كارتون راه خواهد افتاد.

منبع سيمز47

منبع سيمز47

1.شهر آلدرنی(ALDERNEY ): در اين قسمت 6 محل ديدنی ،21 محل پرش،10 ساختمان باز، 2 محل برای انجام كارهای جالب(به جز محلهاي عمومي) و يك خانه ايمن مشخص شده است ضمن اينكه چندين مورد عمومي مثل محل كاروراش، كافي نت ، رستوران و ... نيز مشخص است.

ديدن نقشه اين شهر...

2.شهر آلگونكيون (ALGONQUIN): در اين قسمت 16 محل ديدنی ، 16 محل پرش ،20 ساختمان باز ، 5 محل برای انجام كارهاي جالب ( به جز محلهاي عمومي) و يك خانه ايمن در نقشه مشخص شده است ضمن اينكه چندين مورد عمومي مثل محل كاروراش، كافي نت ، رستوران و ... نيز مشخص است.

ديدن نقشه اين شهر...

3.شهر بوهان (BOHAN) : در اين قسمت 0 محل ديدني ، 4 محل پرش ،12 ساختمان باز، 1 محل برای انجام كارهاي جالب ( به جز محلهاي عمومي) و يك خانه ايمن در نقشه مشخص شده است ضمن اينكه چندين مورد عمومي مثل محل كاروراش، كافي نت ، رستوران و ... نيز مشخص است.

ديدن نقشه اين شهر...

4.شهرهاي دوكس و بروكر (DUKES AND BROKER): در اين قسمت 18 محل ديدني ، 15 محل پرش ،19 ساختمان باز، 6 محل برای انجام كارهاي جالب ( به جز محلهاي عمومي) و يك خانه ايمن در نقشه مشخص شده است ضمن اينكه چندين مورد عمومي مثل محل كاروراش، كافي نت ، رستوران و ... نيز مشخص است.

ديدن نقشه اين شهرها...

+ نوشته شده در دوشنبه سی ام اردیبهشت 1387ساعت 11:1 توسط هـ

كاملترين نقد GTA:IV

سلام؛

امروز بادست پراومدم خودتون ببينيد:

نقد و بررسی كامل بازیGRAND Theft Auto 4

" برترین بازی ساخته شده توسط بشر تا كنون!!! "

نقد كامل بازی نوشته شده توسط فقط برای سيمز47

"" داستان يك پناهنده غير قانونی در سرزمين جنايتكاران...""

اولين و كاملترین نقد و بررسی بازی GRAND Theft Auto 4 (جی تی ای 4) به زبان فارسی به همراه 40(!!) عكس از بازی

اولين و كاملترین نقد وبررسی بازی GRAND Theft Auto 4 (جی تی ای 4) به زبان فارسی

GRAND Theft Auto 4

نام بازی
Rockstar North نام سازنده
Rockstar Games نام انتشار دهنده

18 سال به بالاتر(مشكلی برای افراد بالای 18 سال ندارد!)

درجه سنی پيشنهادی برای بازی

متوسط

درجه سختی

10 الی 15 دقيقه

زمان يادگيری

ژانر اكشن حالت ماجراجویی-آزادانه(اطلاعات بيشتر)

سبك بازی
PlayStation 3, Xbox 360 پلتفورمها

10 ارديبهشت 1387

تاريخ رسمی انتشار بازی

10/10 ((استاد)) (اطلاعات بيشتر در آخر نقد)

امتياز سيمز47 به بازی
هيچ خبر رسمی در اين زمينه تا كنون منتشر نشده است تاريخ انتشار برای پی سی

گذاشتن جزء يا كل اين مطلب در سايتها، وبلاگها، انجمنها، مجلات و... بدون ذكر منبع اصلی سيمز47 و لينك به آن غير مجاز است

نقاط قوت:امكانات فوق العاده---نو آوريهای جديد--- جزئيات خيره كننده--صداگذاری و آهنگهای فوق العاده--مراحل متنوع و هاليودی--يك محيط آزاد-- رفتار و عكس العملهای عالی-- گرافیك بسيار پيشرفت كرده نسبت به قبل--داستان عالی-- فيزيك بي نظير-- رانندگی بسيار روان و واقع گرايانه-- قسمت آنلاین عالی--شخصيت پردازی فوق العاده-- بازی كه هيچ موقع حوصلتان را سر نميبرد و ...

نقاط ضعف:مدلهای نه چندان قدرتمند--افت فريم در بعضی موارد--محيط دور كمی تار به نظر میرسد -- دوربین گيج كننده در اول بازی (مشكلات بعد از مدتی كه از بازی ميگذرد خود را كم اثر نشان ميدهند و به نوبعی حل ميشوند)

این بازی مخصوص افراد بالای 18 سال است، خواندن اين نقد برای افراد كمتر از 18 سال پيشنهاد نميشود ("لطفا" رعايت شود)

شروع:اون اينجاست يك جی تی ای ديگر كه واقعا برازنده همين نام است...

بعضی عنوان ها در دنیای بازیهای كامپيوتری ، عنوانهایی هستند كه بسيار بزرگتر از عنوانهایی بودند كه در ذهن داشتيم... بازی مانند جی تی ای هميشه يك بازی معروف در تمامی سطح دنيا بوده است و آن آزادی بيش از حد بازی... غير قابل پيش بينی بودن و غير خطی بودن بازی و بسياری از امكانات كه اين بازی را به اين سطح والا رسانده است... هر بازی بلاخره در يك برهه به سمت حوصله سر بردن ميرود ولی بازی چون جی تی ای در تمام لحظات چيزهای تازه ای برای نشان دادن به شما دارد...بازی جی تی ای 4 رسيد بازی در نگاه اول حيرت انگيز است ولی بعد از مدتی خواهيد خنديد زيرا اين بازی از پيش بينی های اعمال شده خود را جلوتر نشان داده است.. اون اينجاست يك جی تی ای ديگر كه واقعا برازنده همين نام است... به جایی وارد مي شويد كه ارزش ساعتها گشت زنی را دارد و به مكانی ميريم كه شايد توش گم بشيم... انقدر جزئيات داره تا نتونيم همه جاش رو ببينيم و باز هم سازندگان را تحسين ميكنيم كه چطور دست به ساخت چنين بازی زدند.. و اصلا آيا اين بازی ساخته شده بشر است!!!در يك جمله اين بازی "برترین بازی ساخته شده توسط بشر تا كنون " است...نه به خاطر گرافیك ظاهری بلكه به خاطر فيزيك، گيم پلی ،شعور در ساخت، داستان، وسعت، آْزادی بيش از حد و یك سرگرمی تمام نشدنی...يك سرگرمی واقعی كه از هر سرگرمی كه تا به امروز وجود داشت شما را سرگرم تر خواهد كرد!!!

مقدمه:به شهر ليبریتی خوش آمديد ...

به شهر شلوغ ليبريتی خوش آمديد...

خوش آمد گویی من را بپذيريد... قراره به شهر جنايتكاران زشت صفت وارد بشيم!!!كلمات تعجب، شگفت زده،تحسين،حيرت زده لايق بازی و كلماتی چون اهانت، خوار شمردن،ترحم كردن واقعا جایی در بازی ندارند!!! بازی در مقايسه با گذشته مانند رفتن به كيلومتر ها راه جلوتر از قبل است و اين تغييرات فقط با 10 دقيقه انجام دادن بازی، خود را به شما نشان خواهند داد وقتی كه با يك سوت تاكسی می ايستد و بدون دق دقه سوار تاكسی ميشود و محل قرار خود را به راننده ميگوييد و نظارگر محيط ميشويد شايد كمی‍ از اين حس متفاوت بودن را درك كنيد...از كجای این بازی شروع كنم؟هركجاش یك دنیایی داره برای خودش!!!اون موقع كه از خيابانی در بازی عبور ميكردم طوفان و رعد و برق شديدی شروع شد...ترافيك شديدی طوي خيابان ايجاد شده بود و يك اتفاق عجيب افتاده بود... يك اختلال!!! اختلال در امواج راديویی موبايلم در بازی!!!واقعا ديگه تو اون طوفان نميشد از اون موبايل استفاده كرد!آيا اين يك بازيه؟؟؟اين بازی پر شده از مراحل متحير كننده.. لبريز از اتفاقات غير قابل پيش بيني و تحير انگيز ... چيزهایی كه باور پذير نمي باشد و اين بازی در يك كلام فراتر از هر سريال تلوزيونی برتر يا فيلمهای هاليودی فوق العاده است!!! اكنون وقتش هست كه بريم و در آمريكا زندگی كنيم جایی كه پر شده از زندگی... پر شده از هوش...پر شده از ترافيك...پرشده از جنايت... پر شده از انسان و ....واقعا اگه ما ميخواستيم در مورد چيزهایی كه در شهر ليبريتي سيتي ميبينيم بنويسيم بايد مطلبی به بلندی چند ده صفحه مينوشتيم تا شايد گوشه هایی از اين بازی را براتون توصيف كنيم...(هر چند اينكار واقعا غير ممكن بود!!!)

داستان: نيكو به دنبال يك زندگی رويایی...در آمريكا...

نيكو بليك شخصيتی جدی و يك دوست واقعی برای دوستان خود

شب است و تاریكی موج ميزند يك مرد با موهای كوتاه، ريش و سيبيل كوتاه و نه چندان هيكلی از قايق پياده شده است و وارد شهر ليبریتی شده است او كيست!!؟تاكسی ميگيرد و به سمت منطقه ای نامعلوم پيش ميرود ...همه جای شهر برای او تازگی دارد ،خود را در اين جا غريب ميداند ولی هنوز اميدوار است، اميد به پسر عمو و دوست قديمی خود ...پر اميد تر از قبل از شيشه ماشين به بيرون نگاه ميكند، همه جا پر شده از ترافيك، ساختمانهای سر به فلك كشيده ... با اخم به محيط شهر نگاه ميكند و دوباره زندگی رويایی را كه برای خود در ذهن ساخته است را مرور ميكند زندگی بدون دق دقه و بدون جنايت و خونريزی... به ياد اين مي افتد كه شايد او تنها باشد ولی پشتوانه پولداری چون رومن را پشت خود حس ميكند...يك پشتوانه كه ميتواند زندگی او را عوض كند و او را پاك كند از هر چيزی از هر خلافی ...او تنها به اين اميد پا به ليبريتی گذاشته بود ولی به زودی او متوجه بسياری از مسائل خواهد شد اينكه پسر عمويش يك دروغگو بيشتر نيست...و او يك گولخورده است اما راه برگشتی نيست بايد ماند و جنگيد در اين شهر شلوغ و آلوده بايد زندگی كرد با تمام مشكلاتش،نيكو آمده تا بماند ... تا خيلیها را جای خود بنشاند... و خيلی از گردن كلفتها را خلاص كند!!!

شبح زده شده در جنگهایی كه در اروپای شرقی به وجود آمده است و يك مرد كامل و بدون احساس هيچ ترسی!

شما در بازی در نقش نيكو بليك بازی را آغاز ميكنيد يك فراری از گذشته، يك خلافكار و يك گول خورده و كشيده شده به آمريكایی كه در خيال خود يك دنيای بي نظير است....نيكو بليك را شايد بهترین شخصيت بازیهای كامپيوتری ساخته شده تا كنون بتوان ناميد...نه بخاطر اينكه او بي مانندترين شخصيت ساخته شده تا كنون است نه بخاطر اينكه او بي نقص ترين و آرامترين شخصيت ساخته شده تا كنون است نه!! بلكه برای اين، اين صحبت را ميكنم كه اين شخصيت يك قهرمان واقعی است... يك شخصي كه تصميمات بدی در زندگيش ميگيرد... او يك شخصيت خوشتيپ در دنيای بازيهای كامپيوتری نيست ... نيكو را از ديگر شخصيت های قبلی سری جی تی ای بيشتر دوست خواهيد داشت زيرا او جدی است،وفادا و يك رفيق واقعی است يك شخصيت ماندگار در يادهای گيمر ها نه به عنوان يك شخصيت پاك و بيگناه بلكه به عنوان يك شخصيتی كه دل شير دارد و ترس برای او معنایی ندارد.او يك مهاجر است كه قبل از اين اصلا اسمش را نشنيده بوديم، از كشوری در قسمت های شرقی اروپا ، صفات انسانی او در بدترین وضع ممكن است و خلافهای او غير قابل شمار است ولی او اندكی شوخ طبع نيز است،اندكی گيج در سرمايه گذاری در شهر و ديوانه خردن قهوه شهر خود و اين بدين معناست كه هر چند وقت بايد او را با خوردن قهوه شارژ كنيد...صورت او به قدر كافی بر اثر آفتاب سوخته شده ولی او برای دوستان خود يك دوست واقعی ، بامزه و يك مرد به تمام معناست.او يك مرد خوب نيست او يك خلافكار بد برای انجام خلافهای گوناگون است.شبح زده شده در جنگهایی كه در اروپای شرقی به وجود آمده است و يك مرد كامل و بدون احساس هيچ ترسی! او به سمت جنايتكار شدن رفته زيرا برای هيچ چيز ديگه ای مناسب نبوده و چه از نظر ظاهری و چه از نظر باطنی فقط برای اين كارها ساخته شده است!!نيكو با فريب خوردگی وارد شهر ليبريتی ميشه برای بدست آوردن پول و دختر به صورت آسان و باد آورده!!به خاطر دنبال كردن داستانهای شيرين پسر عمويش رومن به ليبريتی مي آيد تا يك زندگی رويایی را برای خود دست و پا كند...ول‍ی چه زندگی منتظر او خواهد بود... زندگیی همراه خونريزی و جنايت...زندگیی همراه بدبختی و بد بياری...و اين شروعی بر آغاز جالبترین، آزادترين و برترین جی تی ای ساخته شده تاكنون است...(داستان بازی بسيار جذاب است ولی مطمئنا بسياری از پی سی بازها ميخواهند كه داستان را ندادند از همين رو داستانی از خط سير بازی لو داده نشد!)

گيم پلی:فكر كنم ده قسمت در مورد گيم پلی بازی صحبت كردن كافی باشه هر قسمت هم يك نمره در نظر بگيريد!!!(هر چند حتی ذره ای از بازی را نميتوان در اين جملات خلاصه كرد!)

1.جزئيات بيشتر برای یك بازی فوق تصور:مواظب باشيد در جزئيات غرق نشويد...(نمره كامل داده ميشود)

واقعی تر و آزادتر از قبل با در دست داشتن امكانات گوناگون...

اين بازی بهترین بازی open world (آزادانه) ساخته شده تا كنون است، این بازی واقعا عالی است يك بازی تمام عيار و فراموش نشدنی بعلاوه اين يك جی تی ای ديگر است...پس از همين الان از بسياری از اساسهای بازی آگاه هستيم: فضاهای بسيار زياد، ترافيك انسانی و ماشینی زياد و تعداد زيادی كارهای بد و خلافی كه بايد برای افراد بد و خلافكار اين شهر انجام دهيد.غافلگير شدن و لذت بردن از اين غافلگيریها در همه جای بازی به چشم ميخورد اين به چه معناست يادتان هست وقتی برای اولين بار GTA San Andreas را بازی ميكرديم... اون لذت را به ياد بياوريد يك دنيای تازه برای چرخ زنی ، جاهای جديد برای ديدن و امكانات جديد از جمله رفتن به سلمانی ، عوض كردن لباس، رفتن به بدن سازی و حتی پيدا كردن GF !! همه اينها برای اولين بار در سری جی تی ای به وجود اومده بودند و دهن همه گيمرها(خدایی نگيد من نه!!) را باز گذاشته بود... و اين چشم گير بود ولی حالا هر گوشه ای از بازی شاهد نوآوریهای جديدتری در بازی هستيم.... كثيفی هایی كه روی برخی ماشينهای در حال عبور ميبينيم يا صدای زنگ تلفن همراه كه به انتخاب بازيكن قابل تغيير و حتی از اينترنت بازی قابل آپگريد شدن است!!!بازی به صورت بسيار خنده دار و متعجب كننده ای پر شده از جزئياتی كه حتی به آنها فكر هم نكرده بوديد!!!و نتيجه اين بازی در يك جمله اين است:"در اين بازی به هيچ عنوان حوصله تان سر نميرود!!!"

بيليارد بازی كنيد، دارت بازی كنيد و...

حوصله سر رفتن در اين بازی معنایی ندارد... علاوه بر مراحل كه جلوتر به آنها ميپردازيم بازی پر شده از اتفاقات جديد...رانندگی در شهر با آن كنترل جديد بسيار عالی به نظر ميرسد ( جلوتر بررسی ميشود) و گذر از شهر شلوغ ليبريتی (جلوتر بررسی ميشود) كه بيشتر شبيه به نييورك شده بسيار لذت بخش است، علاوه بر همه اينها نيكو ميتواند با دوستان خود به رستوران،بازی كردن و تفريح كردن برود.. مكانهای مختلفی در بازی برای سرگرم كردن بازیكن وجود دارد شما ميتوانيد به راديو گوش دهيد، تلوزيون تماشا كنيد ، به تئاطر برويد، به اسكله برويد و به تماشای دور نمای شهر بپردازيد،به كافه بروید و يا به رستوران يا فست فوت ها برويد و چيزی بخوريد،بيليارد بازی كنيد، دارت بازی كنيد، به شنا كردن برويد،بولينگ بازی كنيد،به اينترنت برويد و كمی گشت و گذر كنيد،با دوست**دختر خود به گردش برويد...نيكو حتی ميتواند مشروب بخورد و در اين حالت تلو تلو خوران در وسط خيابان راه ميرود و حتی دوربين بازی نيز به صورت مهو نيكو را نشان ميدهد!!(در اين حالت او نميتواند رانندگی بكند)... و بسياری از كارهایی كه حتی به فكرتون هم نمیرسه ولی بايد خودتان بچشيد...تا اين بازی فوقالعاده را بيشتر درك كنيد...

در وسطای بازی بود كه من يك مرور كلی روی نقشه بازی كردم تا ماموريتهای مخفی و كارایی های ديگر بازی را پيدا كنم...در اينجا بود كه كمي به آزادی بی كران بازی پي بردم بازی پر شده بود از امكانات بي شمار، مكانهای مختلف برای غذا خوردن ، ماموريتهای مخفی مختلف و كارهای مختلفی كه واقعا انجام دادن هر يك به اندازه لذت انجام يك بازی جالب و بي نظير بود.ماموريتهای كشنده برای نيكو و بايد بدونيد تمام اين ماموريتهای مخفی نيز در بازی به زيبایی و با دليل و منطق خاص خود گذاشته شده اند.چيزی كه در بازی جی تی ای بايد بدونيد اينه كه هر كاری كه شخصيت بازی انجام ميده اشتباه است ، دزديدن ماشينها، كشتن مردم، خريد و فروش موارد مخدر، سرقت از بانك ها و همه اينها هست كه بازی به نام جی تی ای را تشكيل ميدهد.هرچقدر كه از مقدار بازی شما ميگذرد شما بيشتر و بيشتر از جزئيات بازی سراسيمه ميشويد !!! و ما الان در مورد بالا رفتن فضای ديد يا جزئيات بالای گرافيكی صحبت نميكنيم هرچند اينها هم در اين امر موثر هستند...ما در مورد مردمی صحبت ميكنيم كه در حال تميز كردن شيشه های كثيف منزلشان هستند!!! ما در مورد افرادی كه در حال خوردن قهوه هستند و پچ پچ ميكنند ،در مورد مردمی در حال صحبت با تلفن هستند!!!در مورد پاركهایی در جی تی ای صحبت ميكنيم كه رفتهگران در حال تميز كردنشان هستند و در مورد شبی در جی تی ای ميگوييم كه ماشين جمع زباله برای جمع آوري زباله ها وارد ميشود و... اين است تغييرات ناگهانی جی تی ای و اين است يك جی تی ای فوق العاده...

از طريق موبايل به اينترنت وصل شويد به دوستان خود عكسهای تارگتها را ارسال كنيد و...

موبايل در بازی كارایی های بسيار زيادی را در بازی ايفا ميكند، در اين بازی موبايل يك وسيله پيشرفته برای انجام كارهای مختلف است برای گذاشتن قرار ملاقات برار ارتباط بر قرار كردن با شخصيت های مختلف بازی و بايد گفت موبايل در بازی يك پيشرفت چشم گير كرده است ... در شماره قبلی موبايل فقط نقش مصرفی را داشت يعنی فقط به شخصيت اول بازی زنگ ميزدند و او نيز برای پيشبرد مراحل بازی به پاسخ زنگها ميپرداخت ولی اين بار به شما پيامك و حتی زنگ ميزنند شما ميتوانند زنگ موبايل خود را تغيير دهيد و حتی از طريق اينترنت بازی ميتوانيد تمهای زيبای جديد را نيز برای موبايل خود دانلود كنيد در مراحل بالاتر شما موبايل خود را عوض خواهيد كرد و موبايل به يك وسيله واقعا عالي تبديل مي شود بعدا ميتوانيد از طريق موبايل به اينترنت وصل شويد به دوستان خود عكسهای تارگتها را ارسال كنيد.علاوه بر اينكه شما موبايل داريد بسياری از مردم(تقريبا همه) در بازی موبايل دارند و هر موقع درگيری توسط شما يا هر كسی صورت بگيرد و يا مردم در دست شما تفنگ ببينيد به يك سمتی فرار ميكنند و با موبايل خود پليس را خبر ميكنند!!شما با موبايل ميتوانيد علاوه بر دوستان به پليس، آتش نشانی، آمبولانس تماس بگيريد و آنها را سر كار بگذاريد ...بعد از انتخاب موبايل صفحه موبايل به سمت جلو مي آيد و شما صفحه اول موبايل را ميبينيد(كه به ظنر كاملا واقعی ميرسد!!) و بعد ميتوانيد كارایی مختلف را اجرا كنيد در ضمن حتی ميتوانيد از طريق موبايل به 18 شبكه مختلف رادیویی برای گوش كردن وصل شويد و...بسياری از كارهایی كه خودتان در بازی به كشف آنها ميپردازيد... در ضمن رمزهای بازی نيز از طريق موبايل وارد ميشود...(كه البته باعث از بين رفتن برخی اچيومنت ها در نسخه ايكس باكس 360 ميشود)

در هر مرحله كه ميرويد ذره ذره متوجه جزئيات و كارایی های جديد در بازی می شويد...

مدلهای گرافیكی بازی اصلا آن حالت واقعی بودن را ندارند (*نسبت به قبل خيلی خيلی پيشرفت كرده اند*)(جلوتر مفصل صحبت ميكنيم)...ولی در عوض با يك شعور بالا در ساخت رو به رو هستيم سرزمينی پر شده از جزئيات به همراه حركتها و واكنشهای بسيار طبيعی و عالی...شما در اين بازی با يك شعور بالا رو به رو هستيد كه هر كجای اين بازی را پر كرده است و اين شعور به مراتب از گرافيك واقعی ارزش والاتری دارد و جی تی ای 4 بدون اين شعور به هيچ عنوان اينقدر عالی نميشد حتی اگر گرافیكی 100% واقعی داشت!!! احساسات در بازی كافی به نظر ميرسد ولی چيزی كه واقعا به نظر به سمت عالی شدن بازی شما را مي كشاند وجود مراحل متنوع و بسيار جذاب است. راكستار دنيایی برای شما بوجود آورده كه شما در هر مرحله كه ميرويد ذره ذره متوجه جزئيات و كارایی های جديد در بازی بشويد...واقعا اين بازی از نظر داستانی از سريالهای تلوزيونی برتر روند بسيار عالی تر و والاتری دارد... شخصيت پردازی بسيار عالی برای شخصيتهای مختلف بازی و همچنين وجود داستانی خاص و سرگذشت خاص برای هر شخصيت از جذابيتهای والای بازی محسوب ميشود.

2.مراحل بازی:مرحله به مرحله جذابتر خواهد بود...(هیچ مرحله ای از بازی لو داده نميشود!!) (نمره كامل داده ميشود)

ماموريتها بسيار جالب ،متفاوت و جذاب هستند و بازی مرحله به مرحله به سمت جذابيت بالاتری گام بر میدارد...

قسمت داستانی بازی در حدود بيش از 30 ساعت برای شما سرگرمی مي آورد...مراحل بازی باز هم مثل روند نسخه های پيشين است يعنی از خلافكار ساده تا يك ابر خلافكار پيش رفتن...و باز هم همان حالت غير قابل پيش بينی خود را حفظ كرده است...در سری قبل نيز حالت انتخابی مراحل وجود داشت ولی اين بار شما با انتخاب های بيشتری برای پيشبرد داستان بازی رو به رو هستيد.اين بار انتخابهای شما ، شما را در جایی بين مرگ و زندگی قرار ميدهد كه اگر توانایی انجام آن كار را نداشته باشيد مطمئنا مردن باعث افزايش تجربه شما خواهد شد.در این بازی برای انجام هر ماموريت اساس كار زنگ زدن به موبايل شماست و بعد از اين ماموريت در نقشه مشخص ميشود... ماموريتها بسيار جالب ،متفاوت هستند و بازی مرحله به مرحله به سمت جذابيت بالاتری گام بر میدارد...مراحل بازی واقعا هاليودی هستند پر شدن از اتفاقات و پر شدن از حادثه هایی كه به ناگاه به سمت شما هجوم می آورند...بعضی از وقتها بعضی از ماموريتها اختياری هست يعنی ميتوانيد بروريد يا نرويد يا از بين چند ماموريت يكی را انتخاب كنيد و نرفتن شما تاثير بر بازی ميگذارد نه در داستان و سير اصلی بازی بلكه بر روابط شما با افراد خاص تاثير گذار خواهد بود...هرچند ممكن است بازی دارای دو پايان مختلف باشد و چون هنوز بازی را تمام نكرده ام چيزی نميدانم (هرچند تمومش كرده بودم هم چيزی نميگفتم!!)

با ارتباط برقرار كردن و زنگ زدن به دوستان بر دوستی های آنها بيفزایید

شما در بازی با هر شخصيت اصلی يا دوستی كه برخورد ميكنيد ميتوانيد رابطه بر قرار كنيد و به آنها نزديك شويد يعنی با ارتباط برقرار كردن و زنگ زدن به دوستان بر دوستی های آنها بيفزایید(يا حتی به برخی از دشمنان نيز ميتوانيد نزديك شويد...) تا با اين كار آنها به شما تواناییهای بيشتری برای اعمال رفتارهای مختلف بدهند مثلا جاكوب كه در بازی نقش تعمين كننده اسلحه را دارد اگر با هم دوست شويد و صميمی تر شويد حتی به شما در خريد اسلحه تخفيف هم ميدهد و هر شخصيت در خور توان خود ميتواند به شما كمكی كند، برای اينكار بايد با آنها قرار ملاقات بذاريد و بيرون برويد البته هر فرد سليقه خود را دارد بعضی ها شبها بيرون ميروند و مكانهای خاص را دوست دارند و برخی مثلا بيليارد بازی كردن را ترجيح ميدهند و در كل ميتوانيد با دوستان خود به رستوران برويد و غذا بخوريد، نوشيدنی بخوريد،به تئاطر برويد و ... اين يك قدم پيشرفت برای جی تی ای محسوب ميشود چون قبل از اين شما با شخصيتهای بازی تنها ميتوانستيد در ماموريتها ملاقات كنيد ولی اين بار در هر موقعی ميتواند ملاقات صورت گيرد حتی خارج از ماموريتها!!!مزايای دوستی ها حتی ميتونه بيشتر از اين هم باشه حتی برخی ماموريت های مخفی با دوستی با اشخاص خاص آزاد ميشود... اگر قصد داريد دوستهای بيشتری داشته باشيد بايد مراحل رو ادامه بديد كه برای بار اول هم به نظر پيش رفتن مراحل بازی جالب تر از گشت زنی در خيابانهای شهر باشه نه اينكه گشت زنی حال نميده بلكه مراحل بازی و به دست آوردن دوستهای مختلف باعث پيدا كردن و بدست آوردن امكانات بيشتر ميشود و در نتيجه باعث افزايش جذابيتهای بازی ميشود... بازی كه مرحله به مرحله رو به بهتر شدن و نشان دادن امكانات خود ميرود...

مراحل بازی شما را به سمت جلو ميبرن و...

مراحل بازی شما را به سمت جلو ميبرن و علاوه بر مراحل شما ميتوانيد در يك دنيای بيكران به هر كاری دست بزنيد كه بسيار جالب توجه است... در مراحل همه چيز به صورت آزادانه در دستان شماست كه چطور وارد يك خانه بشيد...در جلو رو بوسيله نارنجك بشكونيد يا از در پشتی با شاتگان وارد بشيد!! در بازی بيش از 90 قسمت داستانی در بازی وجود دارد كه هر كدام با ديگری تفاوت دارد و شما مطئمئنا تكراری شدن را نخواهيد ديد... كشتن تارگتها، دزيدن، رفتن به يك مكان، محافظت از اشخاصی، گوش مالی افرادی خاص همه و همه جز كوچكی از مراحل بازی را تشكيل ميدهند، در مراحل اوليه شما بايد طلبكارهای رومن را گوش مالی بدهيد و كم كم وارد ماجرا شويد و نيكو را به نقاط مختلف شهر برای انجام ماموريت های مختلف ببريد علاوه بر آن نيز يك دنيای فوق بزرگ در زير پای شماست كه ميتوانيد به هر كجايش سركی بكشيد و لذت ببريد... ماموريتها و داستان بازی كامل و عالی درست شده است و واقعا از آن لذت خواهيد برد.كات سنس های بازی كه بسيار عالی درست شده اند و حركت لبها و صورت شخصيتها بسيار خوب كار شده است و همان طور كه ميدونيد با تغيير لباس يا تيپ شخصيت در كات سنس ها نيز به همان حالت شما نيكو را خواهيد ديد.

3.نيكو بليك:شخيصتی ماندگار در ذهن گیمرها او الحق يك قهرمان است...(نمره كامل داده ميشود)

نيكو بدون اين قيافه و بدون اون اخم خود ، بدون اون شوخیهای كلامی خود اينقدر تو دل برو نمی شد....

نيكو نماد بازی جی تی ای 4 است ، او واقعا خيلی رفتارهای واقعی دارد و شما مطمئنا وقتی بازی ميكنيد خواهيد می فهميد كه چه ميگويم ... رفتار ، اعمال، قيافه همه و همه به يك خلافكار واقعی بسيار نزديك است...قيافه اخموی او واقعا در بعضی موارد ترسناك ميرسد او به جد يك قاتل است ... مطمئنا سازندگان باهوش بازی را تحسين ميكنيد زيرا نيكو بدون اين قيافه و بدون اون اخم خود ، بدون اون شوخیهای كلامی خود اينقدر تو دل برو نمی شد ، او توانایی های زيادی دارد و قدرت كلام فوق العاده ای نيز دارد... مسلما با بازی كردن بازی اين موضوع را بيشتر متوجه خواهيد شد...نیكو با اينكه خوشگل نيست ولی ميشه گفت خوشتيپ هست و با لباسهایی كه ميتوانيد به تن او كنيد واقعا هيكل خوبی را نشان ميدهد برخلاف كارل(CJ) او واقعا خوشتیپ است ... و قيافه ای به مراتب تو دل برو تر از كارل نسخه قبل دارد... او به راحتی ميتواند پشت هر وسيله و هر چيزی پناه بگيرد(جلوتر در قسمت كنترل بررسي بيشتری ميكنیم)، او در تيراندازی نيز مهارتهای والایی دارد چون در كارنامه قبلی او جنگهای بوسنی وجود دارد ، او از اسنايپر، و انواع تفنگ ميتواند استفاده كند....همچنين او چسشت و چابك است و از همين رو به راحتی ميتواند بالا برود ، بپرد و ....او يك مرد بالغ حداقل 40 ساله است كه واقعا به نظر كاملترین شخصيت ساخته شده در دنيای بازیهای كامپيوتری است و باز هم ميگويم او خيلی واقعی به نظر ميرسد(نه از نظر گرافیكی) از نظر رفتار از نظر حركت ،اين را ميگويم. در موقع تير اندازی اگر دقت كنيد او در بعضی موارد در حال فوش دادن به دشمنان است!!! او واقعا اگر عصبانی شود جلودار ندارد.. شايد بشه ده ها خط ديگه در مورد اباهت والای اين شخصيت نوشت ولی در همين حد كافی است تا شما نچشيد شايد از روی ظاهر نتوانيد قضاوت كنيد!!!

برای اينكه با ديگر شخصيتهای بازی آشنا بشيد پيشنهاد ميكنم كه اين پست رو بخونيد...

4.رفتارها:رفتارهایی فوق العاده از مردم ، فروشندگان ، رانندگان و...(نمره كامل داده ميشود)

نيكو ميترسد، عصبانی ميشود، ناراحت ميشود، ميخندد ، لذت ميبرد و...

روح چيزی كه باعث اعمال رفتار در وجود انسان ها ميشود!! انسان بي روح مانند موقع خواب خود است يعنی فقط دراز به دراز می افتد ... كمی قدم زدن در خيابانهای شلوغ شهر خود ميتواند كمك كند در احساس وجود يك روح در درون شهر... روحی كه باعث اين ميشود كه شما اين حس را بكنيد در جایی قدم ميگذاريد كه همه شما را زير نظر دارند... واقعا فكرش را بكنيد داريد در يك خيابان كه حدود صد نفر آدم در حال رفت و آمد در آن هستند قدم ميزنيد و اينجاست كه حس خواهيد كرد كه در محاصره صد فكر متفاوت قرار گرفته ايد... صد فكر گوناگون كه هر كدام ممكن است در مورد شما فكر خواستی را داشته باشد، شخصی از روی ظاهر بر روی شما قضاوت كند و فردی هم كمی عميق تر به شما نگاه بيندازد...به جز اينها شايد در موقيعتهای مختلف افرادی را در حال انجام دادن رفتارهای مختلفی ببينيم كه همه و همه بر روی روح جامعه و زندگی تاثير ميگذارد اما...

اين بازی" واقعی ترين بازی ساخته شده تا كنون است" نه به لحاظ گرافيك بلكه از نظر روحی كه در آن در جريان است...

در بازی های كامپيوتری اين روح تا به امروز ديده نشده اند... هر چند بازیهای كامپيوتری اغلب بسته بوده اند ولی بازیهایی كه حالت آزادانه دارند تا به امروز اينقدر به واقعيت نزديك نبودند كه GTA IV بوده است... نميدونم از كجای اين رفتارها بايد شروع كنم ولی خوب سعی ميكنم اون چيزهایی را كه ديدم رو بگم(البته نه همش )... اول بايد گفت رفتارهای مردم كامپيوتری شهر ليبريتی فوق العاده است واقعا عالی ... شخصي در وسط خيابان مشغول خواندن روزنامه است و زنی در حال حمل وسايل سنگينی است و كشان كشان در حال عبور است..فردی با موبايل خود در حال پچ پچ كردن با يك نفر ديگر است و اگر كمی نزديك اين فرد برويد كاملا ديالوگها را خواهيد شنيد(ديالوگهای صحبت كننده)،تئاطر شهر تقريبا از جمعيت پر شده و عده ای محو تماشای نمايش زنده ای هستند كه به نظر يك نمايش واقعی ميرسد!!! و عده ای در حال صبحت و عده ای در حال لاس زنی با GF خود ، شما هم در اين وسط مانده ايد كه تئاطر را تماشا كنيد يا رفتار حيرت انگيز مردم به ظاهر واقعی را زير نظر بگيريد!!در شهر در هر زمانی و يا مكانی افراد خاصی وجود دارند مثلا در مناطقی كه آثار زيبای شهر وجود دارد شما متوجه توريستهایی خواهيد شد كه در حال عكس برداری از اين مناطق هستند،مغازه دار ها به فروش محصولات خود ميپردازند و بسيار جالب است فقط كافی است بغل يك ساندويج فروشی بايستيد تا روح بازی را درك كنيد مشتری مي آيد و ساندويچ فروش به زيبایی برای او ساندويچ درست ميكند...مغازها هميشه باز نيستند و در شبها و مواقع خاص بسته هستند اگر در بازی تصادفی بين مردم اتفاق بيافتد مي ايستند و دعوا ميكنند در اين بين عده ای به پليس زنگ ميزنند و عده ای كه خيلی شاخ تشريف دارند قاطی دعوا ميشوند ، در پارك برای گشت زنی برويد تا بيشتر تعجب بكنيد و ...بسياری از مسائل كه تا خودتان نبينيد باور نمي كنيد و مطمئنا تا بازی نكنيد شايد اين صحبت ها را دروغ كذب بدانيد!!جی تی ای جديد احساسات را زنده كرده است شخصيت اول بازی در قسمتهای مختلف حالتهای گوناگونی دارد، نيكو ميترسد، عصبانی ميشود، ناراحت ميشود، ميخندد ، لذت ميبرد و... و تمام احساسات او در صورت او كاملا نمايان ميشود. اين بار احساسات عالی تر از قبل درست شده اند هر چند نسبت به واقعيت واقعا راه زيادی بايد طی شود ولی اين بازی" واقعی ترين بازی ساخته شده تا كنون است" نه به لحاظ گرافيك بلكه از نظر روحی كه در آن در جريان است.

5.امكانات ديگر:هر چه بگوییم كم است...(نمره كامل داده ميشود)

میخوايم كمی بيشتر راجع به امكانات بازی صحبت كنيم تا حالشو ببريم...من خودم كه مينويسم حال ميكنم شما خود دانيد البته اگر كسي نميخواد اطلاعات بيشتری در مورد بازی بدونه!! هنوزم دير نشده ديگه اين نقد رو نخونه چون هنوز به نصف هم نرسيديم!!!(راستی اگه خسته شدی يك ليوان آب بخور!!چون راه زيادی مونده!!!)

در عكس بالا بخشی از هود كلی بازی را مشاهده ميكنيد...

كمی در مورد هود بازی :مینی مپ بازی مانند گذشته در همان بغل گوشه سمت چپ پایین صفحه موجود است كه البته اين بار درون آن امكانات گوناگونی وجود دارد... تفنگ و مقدار تير بازی در بالا سمت راست موجود است و همچنين اگر پليس به دنبال شما بيايد وانتدها در همان محل مقدار تير و تفنگ را نشان ميداد مقدار وانتد( ميزان خواستار بودن پليس برای دستگيری شما!!تعداد ستاره ها!!!) پليس مشخص ميشود.

ميتوانيد به بالای برخی برجها برويد و حتی ميتوانيد مردم را از بالای بلندی به پایین بيندازيد

توضيحاتی تكميلی:بعد از هر مرحله ای كه رد ميكنيد به صورت اتوماتيك بازی سيو ميشود كه واقعا بدرد بخور است و از رفتن پی در پی به safe house كم ميكند.در درون بازی كلوپ جوكها وجود دارد كه در انجا انجام نمايش های مسخره و خنده دار زيادی را ميتوانيد ببينيد كه واقعا جذاب است توضيح بيشتری در مورد اين قسمت نميدم.در بازی تجهيزاتی چون هواپيما، تانك، دوچرخه،جت،چتر نجات و همچنين مكانهایی چون سلمانی وجود خارجی ندارد چون به نظر سازندگان برای اين قسمت از جی تی ای منطقی نبودند. اگر شما آسيب ببنيد 100$ در بيمارستان از شما كم ميشود ولی اسلحه های شما گرفته نميشود و شما بلافاصله خود را جلوی بيمارستان خواهيد ديد، اگر توسط پليس دستگير شويد 100$ تا 500$ (بسته به نوع خلاف) بايد رشوه بپردازيد و اسلحه های خود را از دست خواهيد داد و خود را به صورت اتوماتيك جلوی در پليس خواهيد يافت البته ميتوانيد وارد ساختمان پليس شويد و صحنه های واقعا جالبی را تماشا كنيد!!در بازی اگر حال رانندگی نداشته باشيد ميتوانيد يك تاكسی كه خالی است را با صدایی بايستانيد و بعد سوار شويد و بعد نظاره گر محيط بازی شويدكه بسيار جالب است.تمام خيابان ها در بازی دارای اسم و شماره به خصوص هستند و در برخی مراحل بر اساس همين اسمها بايد به محل مورد نظر خود را برسانيد!!هر روز در شهر ليبريتی 47 دقيقه طول ميكشد كه نسبت به نسخه قبلی بازی 24 دقيقه افزايش داشته است. شما در برخی قسمت ها ميتوانيد دوستان خود را بر بالای برجهای بلند ملاقات كنيد و در اين قسمت ها حتی ميتوانيد مردم را از بالای بلندی به پایین بيندازيد.در بازی اينترنت وجود دارد كه ميتوانيد به سايتهای مختلف برويد برخی سايتها مثل: سايتهای آپگريد كردن موبايل كه البته برای برخی گوشیهای خاص اين مسئله صدق ميكند، خريد ماشين و موتور ، سايتهای خبری و... كه خودتون بايد كشف كنيد(بلاخره خودتونم بايد چيز جديد در بازی پیدا كنيد!!) ، در ضمن ميتوانيد لباسهایی برای نيكو خريداری كنيد تا بپوشد و فروشگاهای مختلفی نيز در اين مورد وجود دارد و همينطور رستوران ها كه ميتوانيد برويد و غذا بخوريد غذا خوردن باعث افزايش جان شما ميشود... از جمله امكانات جديد ديگر كثيف شدن ماشين است يعنی ماشين بعد از چند وقت كثيف ميشود و شما با بردن به كارواش آن را برق خواهيد انداخت!!!

6.كنترل:كنترل بازی روان و كم نقص طراحی شده است...(با ارفاق نمره كامل داده ميشود)

به قسمتی از بازی ميرسيم كه در بازی بسيار تاثير دارد و آن هم كنترل بازی است و اينكه اين كنترل نسبت به قبل چه تغييراتی را در خود داشته است!نميخوايم بگيم اين دكمه را بزنيد چي ميشه يا اينكه اين چي كار ميكنه!!!(خود شما بايد در بازی با پيدا كردن اين دكمه ها بخشی از لذت بازی را تجربه كنيد) چون نقد كه جای اين بحثها توش نيست ،كنترل بازی بايد گفت عاليه ولی خوب بي عيب هم نيست و بايد گفت مشكلاتی ديده ميشود مثلا كنترل دوربين بازی كه البته با مرور زمان و عادت كردن شما به كنترلينگ بازی شما شاهد اين خواهيد بود كه آن مشكلات اوليه محو شده و شما به آن عادت خواهيد كرد و لذت خواهيد برد... شما همچنين علاوه بر راه رفتن، دويدن و ...مانند سابق قدرت شنا كردن، پريدن، بالا رفتن را نيز داريد.. البته برای شنا كردن بايد بگويم كه سازندگان ديگر زير آب را نساخته اند پس فقط ميتوانيد شنا كنيد كه البته بسيار سخت شده چون آب واقعا فيزيك واقعی دارد و موج نيز در سطح دريا ديده ميشود... نيكو اين بار به راحتی ميتواند از توريها و ديوارها بالا برود... به پشت ماشينها بپرد، روی ماشينها بپرد!!، روی لبه ديوارها راه برود و خيلی كارهای ديگر...

شما مي توانيد در يك ديوار، يك ماشين سالم، يا يك ماشين حتی كاملا سوخته پناه بگيريد...

شما در بازی ميتوانيد از انوع مختلفی از اسلحه استفاده كنيد...

نيكو همچنين از وسايل سبك و سرد مختلف مانند قبل استفاده ميكند.

نيكو در هنگام پناه گرفتن ميتواند به صورت كوركورانه نيز به سمت دشمنان شليك كند

اكشنها:شما ميتوانيد همه چيز نيكو را تحت كنترل داشته باشيد بر خلاف قبل ميتوانيد پشت هر چيزی پناه بگيريد هر شیئی كه نزديك شما باشد، مهم نيست آن چي باشد يك ديوار، يك ماشين سالم، يا يك ماشين حتی كاملا سوخته ، پناه گیری ميتواند به صورت ايستاده يا نشسته صورت گيرد و در كل در تمام طول اكشنها برای شما كاربرد خواهد داشت... پناه گرفتن عالی درست شده است و واقعا مانند پناه گيری های GOW يك شاهكار ديگر است، هرچند بايد گفت كاملا تقليد است ولی نوآوريهای بازی در مقابل اين حالت هيچ است!ولی اين را بدانيد حتما الزامی به پناه گرفتن هم نيست زيرا برخی مراحل ميتوانيد به راحتی دشمنان را بكشيد و برويد ولی احتياط شرط عقله و وقتی بازی اين امكان را برای شما فراهم كرده است به خوبی ازش استفاده كنيد. در برخی موارد نيز حالت پناهگيری آن جایی كه شما دقيقا مد نظر داشتيد تا پناه بگيريد درست عمل نميكند ولی بايد با دقت و دقيقا وقتی نزديك محل مورد نظر بوديد عمل پناه گرفتن را انجام دهيد تا مشكلی پيش نيايد. علاوه بر اين شما ميتوانيد نيم خيز شويد و در همان حالت بدويد.. ميتوانيد با سرعت بدويد و فرار كنيد كه البته باز مانند سری قبل نيكو خسته خواهد شد و بايد زمانی برای نفس چاق كردن او بگذاريد.از اين مسائل بگذريم حالت اكشنی نيكو واقعا زيباست ، برای تيراندازی بعد از گرفتن يك دكمه و ظاهر شدن نشانه و مشخص كردن محل تير اندازی با زدن دكمه دیگر تير شليك ميشود... همچنين نيكو در هنگام پناه گرفتن ميتواند به صورت كوركورانه نيز به سمت دشمنان شليك كند..همچنين شما ميتوانيد از انوع مختلفی از اسلحه استفاده كنيد كه در مراحل مختلف برای اينكه بتوانيد راحتر مراحل را رد كنيد مجبور به عوض كردن اسلحه خود هستيد... كه ميتوانيد اسلحه ها را از شخصيتی از بازی به نام جاكوب خريداری كنيد( و در جلوتر...)... استفاده از اسنايپر جذابيتهای بسيار جذابی را دارا است، اسلحه جالب ديگر آرپيچی است كه واقعا طبيعی درست شده است و انفجارات بسيار بزرگی را درست خواهد كرد...حالا از استفاده از تفنگ كه بگذريم ميرسيم به قسمت مبارزات تن به تن كه باز هم پيشرفت بسيار چشم گيری را به خود ديده است، با زدن يك دكمه لگد ميزنيد و با زدن دكمه ديگر مشت است كه به صورت دشمن رو به روی شما نواخته ميشود!! همچنين ميتوانيد جا خالی بديد و يا تفنگ يا چاقوی دست دشمن رو به روی خود را بگيريد! نيكو همچنين از وسايل سبك و سرد مختلف مانند قبل ميتواند استفاده كند.

در ماشين شما قدرت تير اندازی به رو به روی خود را بر خلاف قبل داريد و همچنين حتی ميتوانيد علاوه بر طرفين به پشت خود نيز تيراندازی كنيد!!!

راننده را تحديد كرده و از ماشين بيرون بيندازيد ماشين را برداريد و برويد ...رفتار و واكنشهای رانندگان واقعا طبيعی است...

ماشين های سنگين بسيار سختر از قبل كنترل ميشوند...

موتور سيكلتهای گوناگون بازی هم كنترل و سرعت خوبی دارند...

رانندگی:برای بدست آوردن ماشينهای پارك شده در خيابان شما اول بايد شيشه ماشين را شكسته (با لگد يا با آرنج) بعد در ماشين را باز كرده و بعد از ورود به صورت اتوماتيك نيست كه ماشين روشن شود با زدن چند دكمه بايد سعی كنيد كه سيمهای ماشين را وصل كنيد تا ماشين را روشن كنيد... البته در بعضی موارد ماشين دزدگير دارد كه بايد سريع تر ماشين را روشن كرده و فرار كنيد چون ممكن است صاحب ماشين يا يك پليس سر برسد!! ولی ماشينهای در حال حركت مشكلی ندارد راننده را تحديد كرده و از ماشين بيرون بيندازيد ماشين را برداريد و برويد اگر معطل كنيد راننده سريع شما را از ماشين بيرون مي اندازد اگر شاخ باشد يك دل سير شما را ميزند و اگر ترسو باشد سوار ماشين ميشود و فرار ميكند ولی نكته جالب در اينجا اين است كه شما ميتوانيد در لحظه ای كه قصد باز كردن در ماشين را فرد دارد گاز بدهيد و مانند سری قبل نيست كه دستگيره را ول كند بلكه بدبخت به همراه ماشين كشيده ميشود تا دستش ول شود!!!در هنگام رانندگی شما ميتوانيد از پنج نوع دوربين مختلف استفاده كنيد و دوربین روی داشبورد كه شما جاده را در حال رانندگی ميبينيد، دو تا دوربين پشت ماشين است كه يكي دور و ديگری نزديك است ، دوربين ديگر از دور جاده را نمايش ميدهد كه حالت سينمایی زيبایی دارد و دوربين آخر در هنگام تعقيب و گريز ارزش دارد زيرا دوربين را به سمت هدف ميگرداند مثلا اگر بخواهيد به سمت پشت تير اندازی كنيد دوربين برميگردد يعنی كاملا خودجوش و اتوماتيك به سمت تارگتی كه به ماشين شما نزديك است ميچرخد.شما اين بار در بازی كنترل هر ماشينی را كه در دست بگيريد، تفاوت را به واقع احساس خواهيد كرد... ماشين سواری در اين بازی واقعا به واقعيت نزديك شده است و من به شخصه به ياد كنترل ماشين در بازی بی نطير mafia افتادم كه واقعا در زمان خود عالی بود و این بار نيز كنترل البته به مراتب بهتر از مافيا را با ماشينهای جديد تجربه خواهيد كرد كه بسيار لذت بخش خواهد بود.... مانند گذشته ميتوانيد به راديوی عالی بازی گوش كنيد اگر هم كه دوست نداشتيد راديو را خاموش كنيد... دنده عقب بازر هم پيشرفت كرده يعنی شما از پيشه عقب به صورت كاملا واقعی مسير را ميبينيد!!!در ماشين شما قدرت تير اندازی به رو به روی خود را بر خلاف قبل داريد و همچنين حتی ميتوانيد علاوه بر طرفين به پشت خود نيز تيراندازی كنيد!!!ماشين های سنگين نيز بسيار سختر از قبل كنترل ميشوند.. كنترل هلكوپتر تقريبا به سمت واقعيت كشيده شده است و نميتوانيد به همين راحتی ها اين وسيله را كنترل كنيد. موتور سيكلتهای گوناگون بازی هم كنترل و سرعت خوبی دارند و نسبت به قبل پيشرفتهای عالی‍ كرده اند مثلا خيلی زود روی زمين نمي افتيد مگر اينكه بسيار به شدت به جایی بخوريد و گرنه خود نيكو پايش را روی زمين ميگذارد و از افتادن جلوگيری ميكند ، در هنگام موتور سواری اگر خواستيد و نارنجك داشتيد ميتوانيد در هنگام موتور سواری از نارنجك استفاده كنيد كه كاربرد بيشتری در موقع تعقيب و گريزهای پليس برای شما دارد...واقعا بايد گفت كنترل ها بسيار عالی است و هر ماشينی كه در دست ميگيريد به راحتی احساس خواهيد كرد كه قدرت موتور خوبی دارد يا خير!!!همون طور كه قبلا هم در پيش نمايش گفته بودم شما نميتوانيد هواپيما را كنترل كنيد ولی در بازی وجود دارد.ميرسيم به كنترل قايقهای موتوری كه واقعا جذاب هستند و شما ميتوانيد با سرعت در آب حركت كنيد هر چند اگر خيلی سريع بريد مشكلاتی نيز برای شما بوجود مي آيد چون سطح دريا نيز مانند سطح شهر كه پر شده از ماشين و موتورهای گوناگون در آب نيز قايقهای موتوری و حتی كشتیهای بزرگ نيز ديده ميشوند.

7.پليس:يك نيروی محرك برای افزايش جذابيتهای بازی ...(نمره كامل داده ميشود)

در مركز پليس...خلافكارهای كتك خورده و غير كتك خورده ای به سمت بازداشتگاه كشانده ميشوند...

هر چه خلاف بيشتری كنيد ستاره های بيشتری و هر چه ستاره ها بيشتر باشد ميتوانيد قدرت بيشتری از پليس را شاهد باشيد

پليس اول به شما اخطار ميدهد و اگر در جای خودتان بايستيد در همان حالت شما تسليم ميشيد و پليس شما را دستگير خواهيد شد...

تا به حال به اين فكر كرديد دنيای جی تی ای بدون هيچ چشم كه همه جای بازی مواظب شما باشد و هميشه قصد دستگیری شما را داشته باشد به چه روزی مي افتاد در اين شماره با پليسی به مراتب واقعی تر از قبل رو به رو هستيم هميشه من با اين مشكل داشتم كه در شماره قبل بازی پليس بعد از هر خلافی كه ميكرديم يا ما رو ميزد يا با تفنگ به دنبالمون ميومد و تنها در صورتی دستگير ميتونست بكنه كه يا سوار ماشين بوديم و ميامد و در رو باز ميكرد و يا سوار موتور بوديم كه ما رو مي انداخت روی زمين و دستگير ميكرد!!! ولی در موقع اينكه پياده بوديم يا تيراندازی ميكرد يا با باتوم ميفتاد به جونمون!!! ولی در اين سری پليس اول به شما اخطار ميدهد و اگر در جای خودتان بايستيد در همان حالت بازی به كات سنس ميرود و شما تسليم مي شويد و دستگير خواهيد شد كه اين بسيار زيباست بعد از دستگيری شما نيز شما با رشوه دادن و از دست دادن تفنگتان آزاد می شويد ولی در صورتی كه فرار كنيد و به اخطار پليس گوش ندهيد آنها به سمت نيكو تير اندازی ميكنند و او را زخمی خواهند كرد و اين بار نيكو را زنده نخواهند گذاشت . در اين سری از بازی نيز مانند قبل پليس با معيار ستاره به سمت شما حمله ور ميشود يعنی هر چه خلاف بيشتری كنيد ستاره های بيشتری و هر چه ستاره ها بيشتر باشد ميتوانيد قدرت بيشتری از پليس را شاهد باشيد ولی اين بار هر كاری كه بكنيد تانك را نخواهيد ديد خيالتان راحت!!!ستاره ها از 1 ستاره تا 6 شروع و به پايان ميرسد و پليس با 6 ستاره فوق العاده كار شما سخت ميشود، همه جا پر ميشود از بلوكهایی كه راه را بسته اند و هلكوپتر و ماشينهای پليس به سمت شما سرازير ميشوند!!پليس واقعا سختگير است(نه به سختی قبل ولی منطقی تر از قبل) حالا برای اطلاع از كارهای پليس به مركز پليس يك سری بزنيد آنجا واقعا جای هم خنده دار و هم حيرت انگيزی است ، خلافكارهای كتك خورده و غير كتك خورده ای به سمت بازداشتگاه كشانده ميشوند كه بسيار جالب توجه است.پليس ها اگر نيكو هنگامی كه تفنگ در دست داشته باشد به سمتش ميروند تا دستگيرش كنند پس مانند نسخه قبل نميتوانيد هميشه تفنگ در دستتان داشته باشيد، همچنين در تعقيب و گريزها شاهد تعقيب های بسيار عالی و طبيعی تری هستيم طوری كه تعقيب و گريزهای ماشينی شما را ياد نيدفور اسپيد most wanted مي اندازد و واقعا لذت بخش است...تا وقتی مورد تعقيب پليس قرار گرفتيد در مينی مپ بازی پليسها نمايان داده ميشود و شما بايد از آنها دروی كنيد و در يك جایی پنهان بشيد تا آبها از آسياب بيفتد و مانند سابق نيست كه از هر طرف پليس به صورت اتوماتيك لود بشه!!! نه خير اين بار تو نقشه آنها را ميبينيد و بعد به سمتی ميرويد كه آنها نيستند و با يك دايره حوزه گشت زنی پليس مشخص ميشود پس بايد از آن حوزه دوری كنيد و بعد در مكانی مخفی شويد تا ستارها خاموش شوند اين حالت راحتر از قبل شده و لذت بيشتری دارد... هر چند اگر بيش از سه ستاره خلاف داشته باشيد هلكوپتر نيز به سراغتان مي آيد كه اون موقع كارتون بسيار سختر خواهد شد زيرا هلكوپتر خيلی سخت جا ميمونه و هميشه دنبالتون مياد پس سعی كنيد وقتی ستارتون روی دو هست ديگه خلافی نكنيد تا به اين معظلات سه ستاره شدن ( به بالا)و دردسر های ناشی از اون دچار نشيد!!!(هرچند بازم دچار خواهيد شد!!)هر ستاره كه بالا تر ميرود پليسها در نقشه بيشتر ميشوند(در نتيجه دايره حوزه گشت بزرگتر ميشود) و ديگر واقعا بسيار مشكل است كه شما فرار كنيد ولی باز حالت رنگ كردن ماشين نيز در بازی وجود دارد ولی نه مثل قبل كه حتی جلوی پليس هم ماشين را رنگ ميزديد هيچ اتفاقی نمي افتاد اين بار شما بايد در موقعی كه پليس شما را نگاه نمي كند ماشين را رنگ بزنيد تا ستارها از بين بروند در غير اين صورت رنگ زدن ماشين ستاره ها را از بين نخواهد برد...ولی اين بار بر خلاف قبل رنگ كردن ماشين زياد كاربرد ندارد و پنهان شدن از دست پليسها بهترين راه است ... قسمت پليس بازی بسيار پيشرفت كرده است و بازی را به سمت لذت بخش تر شدن ميكشاند...پليس اين بار اگر با سرعت جنون باری رانندگی كنيد يا از چراغ قرمز بگذريد و پليسی آنجا باشد شما را جريمه خواهد كرد ولی اگر به ماشين پليسی برخورد كنيد دستگير خواهيد شد...مسئله جالب ديگر در مورد پليس ، ماشين پليس است كه اگر ان را بدزديد مي توانيد از كامپيوتر درون آن به اينترنت پليس وصل شويد و همچنين با استفاده از آن موقعيت تمام پليسهای شهر را زير نظر بگيريد!!!

8.هوش مصنوعی و احساسات: يك هوش خوب برای بازی به اين وسعت...(نمره كامل داده ميشود)

در تمام لحظات هوش مصنوعی در بازی ديده ميشود در اكشنها در رفتار واقعی مردم!!!

پناه گرفتن باعث نجات پيدا كردن از مرگ ميشود...

هوش مصنوعی بازی در حد بسيار بالایی قرار دارد.اگر جی تی ای باز بوده ايد ميدانيد كه در سری قبل حد هوش مصنوعی بازی واقعا مشكل داشت و دشمنان يا مردم همه هوش مصنوعی در حد بز نداشتند!! ولی اينبار به يكباره با افزايش هوش مصنوعی بازی رو به رو هستيم و چیزهایی را ميبينيم كه حيرت آور هستند... نگاه كنيد مردمی را كه انگار دارند طوی شهر ليبریتی زندگی ميكنند و هر گوشه ای عملی انجام ميدند و اينها همه از هوش مصنوعی بازی سرچشمه گرفته(در قسمت جلوتر مردم شهر بررسی ميكنيم)...هوش مصنوعی بازی شايد بسيار بالا نسبت به قبل شده باشد ولی باز هم يك هوش مصنوعی است كه قابل گول خوردن است كه اگر اينطور نباشد كه بازی كردن غير ممكن ميشود و هوش مصنوعی سخت برای اين نوع بازی ها اصلا جذابيتی را برای بازی باقی نخواهند گذاشت...هوش مصنوعی دشمنان و پليس نيز بسيار بهتر از قبل شده است و طبيعی تر از قبل جلوه ميكند...دشمنان در موقع پناه گيری شما از پشت به سمت شما نزديك ميشوند كه واقعا شما را متعجب خواهند كرد...همچنين دشمنان نيز بيشتر به سمت مكانهای حساس بدن شليك ميكنند كه بهتر است به موقع شليك بكنيد و پناه بگيريد تا مشكلی از اين نظر گريبانگير شما نشود... در كل هوش مصنوعی بازی باعث حس واقع گرايانه تری نسبت به سری های قبل بازی در اين بازی شده است.

9.مردم شهر:شهر پر شده است از مردمی كه اعمال مختلفی را انجام می دهند...(نمره كامل داده ميشود)

بعضی ها در گوشه ای مشغول انجام كاری هستند و برخی در حال انجام شغل خود ديده ميشوند...

عداه ای برای اجرای تر دستی و يا آهنگ نواختن به آنجا مي آيند...

عده ای از مردم در حال ورزش كردن و دويدن هستند عده ای دور يك فرد جمع شده اند و دارند نرمش ميكنند...

در درون رستوران ها و مغازهای مختلف مردمی را خواهيد ديد كه به خريد و فروش و خوردن مشغول هستند...

مردم در شهر پر شده اند در هر جایی و رفتارهای گوناگونی را از آنها شاهد خواهيد بود... رفتارها واقعا زيبا و عالی طراحی شده اند... در درون شهر مردم به زيبایی چرخ ميزنند ، به خريد ميروند.. بعضی ها در گوشه ای مشغول انجام كاری هستند و برخی در حال انجام شغل خود ديده ميشوند ، مردم شهر به مراتب عالیتر از پيش بينها نشان داده اند و رفتارهای مختلف را در ساعات مختلف شبانه روز ، به زيبایی در بازی انجام ميدهند اكنون چند مثال برای بهتر فهماندن اين مسئله برای شما ذكر ميكنم...در صبح زود مردم كمی در سطح پياده روها هستند و بيشتر با ماشين به سمت محل های كارشان در حركت هستند هر چند مردم كمی نيز وجود دارند كه بيشتر در پاركها هستند به پاركها سری ميزنيم در آنجا عده ای از مردم در حال ورزش كردن و دويدن هستند عده ای دور يك فرد جمع شده اند و دارند نرمش ميكنند و رفتگر هم در حال جمع آوری زبالها ديده مي شود، فردی سيگار ميكشد و فردی دارد در آنجا پارك را متر ميكند(چرخ ميزند)!!!... ظهر و بعد از ظهر شهر كم كم به سمت شلوغ شدن گرايش پيدا ميكند و روح را (طبق نوشته های بالا) در اين لحظه به زيبایی ملاحظه ميشود در اين موقعها هست كه مغازه ها كم كم باز ميشود و مغازه دار ها پديدار ميشود و به همين منظور هم شما شاهد اين خواهيد بود كه مردم برای خريد ميروند پس روزنامه خوانها، يا افرادی كه در دستشان مواد غذایی هست در بازی ديده ميشوند و همچنين كارگران مشغول به كار در سطح شهر مشغول به كار ميشوند و حس واقعی تر بازی را بيش از پيش حس خواهيد كرد... در درون رستوران ها و مغازهای مختلف مردمی را خواهيد ديد كه به خريد و فروش و خوردن مشغول هستند...مردم در سطح شهر در هر مقطع و در هر قسمتی بر طبق همان جا ديده ميشوند مثلا در مناطق بالانشين شهر شما افرادی با لباسها و ماشينهای مدل بالا را ميبينيد ولی در پاييين شهر شما شاهد ماشينهای كثيف و مردم در بعضی موارد ژوليده و پوليده ای هستيد كه در اين شهر ول ميگردند.در بعد از ظهرها پاركها شلوغ تر ميشود و حتی عداه ای برای اجرای تر دستی و يا آهنگ نواختن به آنجا مي آيند... وقتی كم كم شب فرا ميرسد ترافيك ماشينی شروع و كم كم بر طرف ميشود و حالا شما ميتوانيد در مناطق مختلف شاهد منظره های گوناگونی باشيد...حالا ميتوانيد ماشينهای زباله ، معتادين الاف، و افرادی مست ولگرد در خيابان را نيز ببينيد و بسياری از مسائل كه شما بعد از ديدن آنها بيشتر تعجب خواهيد كرد!!

10.شهر ليبريتی:شهر ، پر از اتفاقات برای شماست...(نمره كامل داده ميشود)

در عكس بالا نقشه بدون جزيئات شهر ليبريتی را مي ببينيد...

اين بار شهر ليبريتی نسبت به قبل (GTA III ) بسيار فرق كرده است... و پيشرفت را به طور جدی در اين شهر خواهيد ديد ، قطارهای سريع و تاكسی های كه بيشتر نقاظ شهر را پر كرده اند،خيابانهای مختلف و جزئيات چشم گيری كه باعث ميشود اين بازی بزرگترين بازی جی تی ای ساخته شده تا كنون باشد... در نقشه بازی شما شاهد 5 قسمت هستيد كه هر قسمت قيافه خود و همچنين ماموريتها و انجام ماموريتهای خاص خودش را دارد بعلاوه يك جزيره كه در وسط دريا هست كه روی هم بازی را به شش قسمت تقسيم ميكند ...Broker جایی كه بازی را از آنجا و از پيش پسر عموی نيكو آغاز ميكنيد... اينجا به قول بچه ها پایین شهر ليبریتی است و ساختمانهای قدیمی و مردم در وداغان زيادی مانند رومن در آنجا خواهيد يافت...منطقه بعدی DUKES است كه بايد گفت اينجا پولدارهای زيادی هستند، ماشينهای مدل بالا كه تمام پاركينگهای اين قسمت از شهر را پر كرده اند و خانه های رنگ و لعاب دار و فروشگاهای بزرگ و حتی يك فرودگاه در اين قسمت شهر ديده ميشود... منطقه ديگر BOHAN است كه يكی از اتصالات منطقه DUKES وBroker به منطقه ALGONQUIN است علاوه بر اين اين منطقه ، منطقه خلافكاران است! و پر شده از اوباشانی كه در آن رفت و آمد ميكنند.. منطقه ای پر شده از خانه های كوچك و قدیمی و پليس كه روی اين منطقه نظارت دقيقی دارد!!!... وارد ALGONQUIN ميشويم مركز اصلی شهر ليبريتی ، منطقه برجهای سر به فلك كشيده و شما در اينجا فروشگاهای متعدد را مي بينيد و شايد بتوان گفت از شلوغ ترين قسمتهای بازی همين منطقه است و در اينجا شما يك اسكله با تمام امكانات را شاهد بود و تيزرهای تبليغاتی مختلف كه از آنها لذت خواهيد برد و همچنين بسياری از امكانات بازی كه خودتان بايد ببينيد تا لذت ببريد...منطقه بزرگ بعدی ALDERNEY است ،شايد در مورد اين منطقه بگم كه اينجا محله مافيایی های كله گنده است جایی كه هيچ كس نميخواهد در آنجا زندگی كند!! (بيشتر از اين رو بايد خودتون بچشيد) و ميرسيم به جزيره كوچك happiness island كه بايد گفت يك منطقه توريستی هست و برج آزادی نيز در آنجا وجود دارد ... در مورد اين قسمت توضيح زياد ميشه داد چون نميخوام همه چيز رو لو بدم و بلاخره خودتون بايد بازی كنيد تا بچشيد .

قسمت آنلاين:با 15 نفر ديگر شهر ليبريتی به چه وضعی تبديل ميشود...!!!

قسمت آنلاین بازی واقعا حالت های بسيار بسيار گوناگونی را دارد كه واقعا عالی هستند...

قسمت آنلاین بازی واقعا حالت های بسيار بسيار گوناگونی را دارد كه واقعا عالی هستند... شما در اين قسمت ميتوانيد به چندين حالت بازی را با دوستان خود در محيط آنلاين ادامه دهيد از جمله ميتوان به مسابقه های خيابانی اشاره كرد كه واقعا جالب است زيرا ميتوانيد در موقع رانندگی تيراندازی نيز بكنيد و همچنين قسمتهای ديگر چون تقسيم شدن به دو گروه مختلف و پرسه زدن در شهر و نابودی همديگر يا اينجا شما بايد مراقب يك محموله باشيد و افراد ديگر به سراغ شما مي آيند يا شما بايد دنبال محموله ای برويد كه افراد درون آن انسانهای آنلاین نقاط مختلف دنيا هستند!! حالت ديگر مانند دزد وپليس بازیهای بچگی خودمون هست!! كه يك گروه دزد و ديگر گروه پليس هستند كه واقعا هم تعقيب و گريزها عاليه و هم اينكه يك لذت والا در مبازره به عنوان يك پيس در مقابل دزدان و بلعكس را خواهيد چشيد ...و حتی حالت ولگردی آزادانه در شهر به صورت آنلاین و بسياری از مسائل ديگر كه با زدن چند كليك و رفتن به اين قسمت متوجه ميشويد( ببخشيد كم بود اين قسمت رو چون تازه فعال شده و زياد نرفتم همين چيزها رو سر در آوردم.)

گرافيك:گرافيك نمیگوييم مشكل ندارد ولی برای اين نسل فوق العاده است...

فيزيك خوب ماشين ها باعث حالت تخريب بي نظيری در بازی شده است...

انفجارات باعث پخش شدن دود و تكه های خورد شده از ماشين يا آن قسمت منفجر شده است...

گرافيك بازی پيشرفت چشم گيری نسبت به قبل كرده است...

آتش سوزی و انفجارات عالی و خيره كننده تر از قبل هستند و مانند يك آتش واقعا زيبا جلو ميكنند و حتی دود حاصل از آتش نيز متعجب انگيز است

در هنگام بارندگی بيشتر از قبل برای شما تعجب انگيز خواهد بود باران ميبارد و سطح زمين را لغزنده ميكند...

رسيديم به بحث داغ در مورد گرافيك بازی ، اول بايد گفت گرافيك بازی پيشرفت چشم گيری نسبت به قبل كرده است و با استفاده از موتور گرافیكی RAGE سازندگان بازی توانستند جزئيات فوق العاده را در بازی وارد كنند... شهری بسيار بزرگ و پويا و همچنين نورپردازی و سايه زنی استادانه بخشی از نكات ویژه گرافیك بازی محسوب ميشود.از مدلها شروع ميكنيم... بله اين قسمت باز هم در بازی مشكل دارد يعنی باز وقتی به مدلهای گرافیكی (بدون تكسچر) نگاه ميكنيم به نظر آن حالت عالی كه ميخواستيم را تشكيل نميدهد هر چند بايد گفت اين بازی در حد كنسولهای نسل حاضر بسيار خوب عمل كرده است و بازی به اين وسعت بلاخره تماما نكات مثبت ندارد ولی از اين مسئله كه بگذريم به نورپردازی عالی بازی ميرسيم كه الحق بسيار عالی است و وقتی كه انعكاسات نور در دريای متلاطم را ملاحظه ميكنيد اينبار متعجب تر نيز خواهيد شد.... زيرا نورها فوق العاده هستند و در شب نيز كه بايد مرحبای ديگری به سازندگان گفت زيرا شب به نظر واقعا شب ميرسد به همان تاریكی و باز به همان روشنی يعنی در نقاطی كه نور چراغی نيست واقعا تاريك و در مناطق شهری نور خانها و همچنين نور چراغهای عابر پياده است كه محيط را روشن مي سازد. سايه زنی كه از اين نورپردازی باشد معلوم هست كه چی ميشود، سايه زنیها واقعا نرم هستند و من يكی از بازيهایی كه سايه واقعا به دلم نشست اين بازی بود زيرا سايه ها واقعا آن حالت واقعی بودن را دارند ... از اينها كه بگذريم به تكسچرها ميرسيم كه همه كاره بازی هستند و عالی و عالی تر از قبل طراحی شده اند و باعث اين ميشوند كه شما حس واقعی تری را در شهر شلوغ ليبريتی داشته باشيد...جزئيات تكسچری فوق العاده است و آنهایی كه كمی در مورد ساخت بازی ميدانند شايد متوجه شده باشند كه چقدر تكسچر در بازی به كار رفته است!! و اين اطلاعات زيادی نميخواهد و دليل منطقی همان لود سريع بازی است !! لود در مقابل بازی با اين وسعت فوق كم است يعنی تنها 20 الی 30 ثانيه لود در اول بازی وجود دارد و ديگر لودينگی را نخواهيد ديد. به فيزيك فوق تصوری در بازی هست ميرسيم كه نسبت به قبل انقدر پيشرفت كرده است كه به تنهایی گرافيك بازی را فوق العاده كند ، فيزيك بي نظير است و باعث حركتات نرم مردم شهر و همچنين حركات عالی نيكو در بازی ميشود و وقتی فيزيك را بيشتر درك ميكنيد كه ميبينيد نمي توانيد از در ماشين باز رد شويد(برخلاف قبل) يا ديگر شاهد صحنه های خنده دار سر پريدن در هنگام تير اندازی با اسنايپر يا شاتگان نخواهيد بود!!!فيزيك در درون دريا نيز به اوج خود رسيده است و هنگامی كه با هلكوپتر از بالای آن ميگذريد پرتلاتم ميشود...فيزيك خوب ماشين ها باعث حالت تخريب بي نظيری در بازی شده است، تخريب پذيری ماشين ها به قدری خوب درست شده است كه تا به حال در بازی قبل از اين نخواهيد ديد مثلا يك ماشين را به سرعت زياد به ماشين در حال حركتی بكوبيد تا بيشتر متوجه شويد؛ماشين رو به رویی واقعها بسته به سرعت شما خورد ميشود و شيشه های ماشين را ببينيد كه به چه زيبایی بر روی زمين ميريزد!!! فيزيك بازی در هنگام بارندگی بيشتر از قبل برای شما تعجب انگيز خواهد بود باران ميبارد و سطح زمين را لغزنده ميكند، قطرات باران بر روی سطح زمين ميلغزند و ماشينها را خيس ميكنند!! و باعث اين ميشود كه به سختی به رانندگی بپردازيد!!!همچنين بارندگی باعث خيس شدن لباس نيكو و همچنين ديگر مردم ميشود و حتی شنا كردن نيكو نيز باعث خيس شدن لباسش ميشود كه فيزيك فوق العاده بازی را نشان ميدهد... از اين ها بگذريم به چشم انداز بازی ميرسيم كه كمی اول بازی طوی ذوق ميزند و تار به نظر ميرسد ولی كم كم عادت ميكنيد ولی فكر كنم منظور سازندگان از ساخت اين حالت اون ديد كم شما نسبت به محيط است كه باز هم جالب توجه است.يكی ديگر از مشكلات بازی دذ اين قسمت افت فريم در بعضی مواقع است هرچند بسيار كم ولی باز در بازی خواهيد ديد مخصوصا در مواقع بارانی و يا در برخی ترافيكها....آتش سوزی و انفجارات عالی و خيره كننده تر از قبل هستند و مانند يك آتش واقعا زيبا جلو ميكنند و حتی دود حاصل از آتش نيز متعجب انگيز است ... انفجارات باعث پخش شدن دود و تكه های خورد شده از ماشين يا آن قسمت منفجر شده است... حالت نرم بودن گوشه های اشياء (AA) در بازی نرم هست ولی در بعضی موارد نيز مشكلاتی ديده ميشود كه البته بسيار جدی نيست درمورد خونري‍ی بايد گفت عالی است خون به زيبایی پخش ميشود و لباس نيكو نيز اگر زخمی شود خونی ميشود اگر بر اثر كشتن فردی خون بر روی لباسش بريزد باقی ميماند و همچنين خون به زيبایی روی ديوارها و ماشينها نيز ميپاچد، خون به زيبایی از بدن بيرون ميريزد و تيراندازی باعث سوراخ شدن ديوارها و ماشينها ميشود و تا مدتی اين محلها سوراخ سوراخ باقی خواهند ماند كه فوق العاده جلوه ميكند. در كل در مورد گرافيك بازی ميتوان ده ها صفحه ديگر نوشت ولی در همين حد نيز به نظر كافی ميرسد و بايد نتيجه گرفت گرافيك واقعا نسبت به قبل استادانه پيشرفت كرده و الحق اين بازی يك بازی نسل جديد است.

صداگذاری:هر صدایی كه در يك شهر ميشنويد....

برخی نقاط شهر بسيار شلوغ و پر سر و صدا است..

صداگذاری واقعا عالی است و ميتوان به ديالوگهای جالب، خنده دار و عميق بازی در اين قسمت اشاره كرد، ديالوگهایی كه بدون آنها بازی معنایی پيدا نميكرد و تمام شخصيتها به نظر مرده ميرسيدند ولی ديالوگهای عالی بازی همه چيز را زنده تر از قبل كرده است ... به داخل شهر ميرويم و به دنبال صداهایی كه ميشنويم ميگرديم، نقاط مختلف ممكن است آرام(خلوت) و بسيار پر سر و صدا باشند كه قسمتهایی چون ميانه شلوغ ترين و سر سام آورترين قسمتهای بازی را درست ميكنند... صداگذاری بسيار خوب درست شده است و انگار هر صدایی كه در شهر سازندگان شنيدند ضبط كرده و در بازی گنجانده اند زيرا وقتی وارد شهر ميشويد در پاركها صدای گنجشكها و بسياری از مسائل مخصوص به طبيعت را به زيبایی خواهيد شنيد... ديگر چه بگويم شما فكر كنيد در هر جای شهر ميرويد پر سر و صدا و عالی صدا گذاری شده است و يكی از دلايل زنده نگه داشتن بازی همين صداها هستند... همچنين هنوز شما يك راديوی قدرتمند با بيش از 15 شبكه راديویی را در اختيار داريد كه ميتوانيد به هر كدام از آنها به صورت دلخواه گوش كنيد كه بسيار عالی و هوشيارانه درست شده است...در كل صداگذاری بی نقص و عالی است( چون واقعا آخرای نقد هست و خسته شدم از توضيح بيشتر در اين قسمت معذورم!!!)

نتيجه گیری و امتياز سيمز47 به بازی:

امتياز و نتيجه گیری سيمز47 به بازی GRAND Theft Auto 4

10/10 ( استاد)

داستان بازی

يك داستان و يك خط سير داستانی عالی و غير خطی به همراه شخصيت پردازی عالی و ديالوگهای فوق العاده داستانی را برای شما بوجود می آورد كه پر است از اتفاقات و جذابيتهای چشم گير و ديدنی كه هميشه برای شما چيز جديدی برای نشان دادن دارد.

10/10 (استاد)

گیم پلی (روند و كنترلينگ بازی)

گيم پلی بازی پر شده از اتفاقات و پر شده از جزئيات فوق العاده كه همه چيز آن عالی است ، امكانات عالی از جمله سيستم كاور گيری عالی ، امكانات موبايل فوق العاده و همچنين مراحلی عالی و با هورمونی و هماهنگی بسيار عالی و چشم گير، محيطی آزاد و فراگير و به قولی پايان ناپذير كه امكانات و سر گرمیها فوق العاده ای برای شما درست خواهد كرد.

10/9.5 (فوق العاده)

گرافيك
گرافيك بازی خيلی خوب درست شده و نسبت به قبل پيشرفت خيلی زيادی داشته است ولی مشكلاتی چون افت فريم و چند مشكل ديگر تنها مشكلات ديده شده در گرافيك بازی است كه البته هيچ دخلی به روند كلی بازی نميگذارد پس هيچ تاثيری در امتياز كلی ما نداشته است، همچنين فيزيك بازی فوق العاده و قدرت تخرب عالی است و انفجارات هولناك و دود و آتش بي نظير از كمترين امكانات گرافيك بازی محسوب ميشود و اين بازی بهترين گرافيك در تمام بازیهای open world modern ساخته شده تا كنون را دارد ...

10/10 (استاد)

صداگذاری
صدای شخصيتها ، ديالوگها گيرا و عالی صداگذاری شده اند و همچنين بايد گفت به قيافه هر شخصيت بسيار نزديك است و اين بسيار عالی است كه صداگذاری عالی باعث حس زنده بودن هر چه بهتر شخصيتها را به شما ميدهد .. غير از اين صداگذاری اين بازی يك شاهكار تمام عيار است و انگار تمام صداهایی را كه در شهر شنيدند را ضبط كردند و در بازی گنجانده اند و سوای اينها يك راديوی عالی و بی نظير كه 18 شبكه مختلف را ساپور ميكند...

10/10 ( استاد)

نگاه كلی من به بازی
بايد گفت اين بازی از نظر من بي نظير ترين بازی بود كه تا به امروز بازی كرده بودم، فوق العاده عالی و با اينكه مشكلاتی هم دارد (بلاخره هيچ بازی بی نقص نيست) ولی مشكلات كم بازی در مقابل نقاط فوق قوت بازی چيزی شبيه 100 به 1 است پس آنها را در نگيريد چون اين بازی واقعا عاليتر از آن چيزهایی بود كه فكر ميكردم از نظر من" اين بازی بهترين بازی ساخته شده توسط بشر تا كنون است!!!"

10/10 ( استاد)

نتيجه گيری و امتياز سيمز47(ميانگين نيست)
اين بازی عالی است يك جی تی ای تمام عيار با اينكه مشكلاتی دارد ولی فوق العاده قابل احترام است زيرا سازندگان برای گيمرها ارزش زيادی قائل شدند پس به شخصه بايد گفت پر اباهت ترين بازی تاريخ را شاهد هستيم بازی كه سازندگان آن را ماست مالی نكردند بلكه برای تك تك فريمهای بازی و مراحل و قسمتهای بازی بيش از 2 سال زحمت كشيدند ، بازی قابل احترام و سازندگان قابل احترام تر هستند... به خاطر درست كردن شاهكاری ماندگار در دل و ذهن تمام گيمرها ... اين بازی را به همه دارندگان دو كنسول ايكس باكس 360 و پلی‍ استيشن 3 پيشنهاد ميكنم زيرا بازی از اين بهتر و آزادانه تر و پر شعورتر گيرتان نخواهد آمد و تنها كار من به شخصه دادن نمره كامل سيمز47 بعد از سه سال به اين بازی بی نظير است بازی كه شايد هرگز تكرار نشود!!!
 
+ نوشته شده در چهارشنبه بیست و پنجم اردیبهشت 1387ساعت 19:43 توسط هـ

سلام؛
امیدوارم که بتونم به شما به نحو احسن اطلاع رسانی کنم.

کلیه ی مطالب این وبلاگ محفوظ می باشد.
ویرایش شده توسط
محمدهادی ستوده